همکاری تمام سازمان‌ها برای برگزاری آزمون سراسری / مدیریت فضای خارج بسیار مهم است

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی روسای دانشگاه‌ها تاکید کرد: هماهنگی و همکاری تمام سازمان‌ها در برگزاری مطلوب آزمون سراسری موثر خواهد بود.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مجازی که با حضور دکتر علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ابراهیم خدایی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با موضوع "هماهنگی جهت برگزاری مطلوب آزمون سراسری" در محل وزارت علوم برگزار شد، غلامی با اشاره به موضوع برگزاری کنکور و زمان برگزاری اظهار داشت: آزمون سراسری امسال در موعد مقرر قبلی یعنی روزهای ۲۹، ۳۹، ۳۱ مرداد و اول شهریورماه و با رعایت فاصله حداقل ۱۸۰ سانتی متر بین داوطلبان برگزار می‌شود.

وزیر علوم با بیان اینکه آخرین گزارش رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از هماهنگی هیئت‌های برگزار کننده رضایت‌بخش بود، گفت: هماهنگی و همکاری تمام سازمان‌ها در برگزاری مطلوب آزمون سراسری مؤثر خواهد بود و حتی وزیر محترم بهداشت نیز به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرده است که در کنار برگزارکنندگان آزمون سراسری باشند و رؤسای دانشگاه‌های غیر پزشکی هم باید در انجام این آزمون همکاری کنند.

وی افزود: گاهی اوقات ممکن است دست‌اندرکاران برگزاری آزمون در حوزه‌های برگزاری به دلیل شلوغی در کار، دقت و ظرافت‌های لازم را رعایت نکنند که اگر دوستان و مسئولان دانشگاهی به جلسات برگزاری و هماهنگی‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها سرکشی‌کنند، این اشکالات را گوشزد کرده و برطرف می‌کنند.

غلامی با بیان اینکه استاندارها موظف شده‌اند تا با مجموعه‌های برگزار کننده کنکور همکاری لازم را داشته باشند، اظهار داشت: مدیریت فضای خارج از جلسه برگزاری آزمون هم بسیار مهم است و باید با اعمال روش‌های مناسب از شلوغی و تجمع مشایعت‌کنندگان و همراهان داوطلبان و همچنین استقبال از آنان پس از برگزاری آزمون جلوگیری شود و این قسمت به عنوان آسیب پذیرترین بخش برگزاری آزمون باید به خوبی مدیریت شود.

وزیر علوم در پایان سخنان خود گفت: سنگین‌ترین روز برگزاری آزمون، روز جمعه و آزمون علوم تجربی است که بیشترین تعداد داوطلبان در این روز در آزمون شرکت می‌کنند که اگر آزمون‌های دو روز قبل به خوبی برگزار شود، در خصوص برگزاری این آزمون نیز مشکلی نخواهیم داشت.

کد خبر 439307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.