جزییات تخصیص سهمیه سوخت به آژانس‌های تلفنی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور آخرین جزییات تخصیص سهمیه به آژانس های تاکسی تلفنی بر اساس پیمایش را تشریح کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی با اشاره به تخصیص سوخت به آژانس‌های تاکسی تلفنی بر اساس پیمایش اظهار کرد: بر اساس مصوبه کارگروه تخصیص سوخت به ناوگان عمومی، کلیه ناوگانی که مشمول دریافت سهمیه هستند حتماً باید به سامانه ثبت پیمایش مجهز باشند و آژانس‌های تاکسی تلفنی نیز از این موضوع مستثنی نیستند؛ اما چون زیرساخت لازم در این آژانس‌ها نبود در چند نوبت مقرر شد که پیمایش اتفاق بیافتد.

وی افزود: در آخرین مرحله مقرر شد از ۲۰ مردادماه سال جاری پیمایش این دسته از ناوگان عمومی ثبت شود و تخصیص سهمیه سوخت متناسب با پیمایشی که انجام می‌شود داده شود، ولی اینکه اجرایی می‌شود یا خیر؟ موضوعی است که منتظریم تصمیم نهایی کارگروه اعلام شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور عنوان کرد: قطعاً اگر نهایی شود و تمدیدی در نظر گرفته نشود پیمایش از تاریخ ۲۰ مردادماه محاسبه خواهد شد و تخصیص سوخت برای ماه بعدی بر این مبنا خواهد بود؛ لذا تابع مصوبات کارگروه هستیم که اگر این تاریخ تمدید نشود ۲۰ مردادماه تاریخ مبنا در نظر گرفته می‌شود.

ضامنی ادامه داد: بی تردید آژانس‌هایی سهمیه می‌گیرند که پیمایش دارند. از طرفی هم عامل تشویقی در کارگروه به تصویب رسیده است که گفته شده آن دسته از آژانس‌هایی که پیمایش آنها به ثبت برسد تا سقف ۳۰۰ لیتر متناسب با پیمایشی که انجام می‌دهند می‌توانند از سهمیه برخوردار شوند.

وی درباره بهره گیری از سامانه‌های ثبت پیمایش و آماده سازی آنها، گفت: در شهرهای مختلف سامانه‌های مختلفی وجود دارد که پیمایش را انجام می‌دهند. دفاتر آژانس‌ها مجهز شده اند و بخشی از آنها زیر نظر اصناف کار می‌کنند که همکاران در وزارت صمت سامانه مدنظر خود را فعال می‌کنند و بخشی در حوزه شهرداری‌ها هستند که برخی شهرها سامانه‌هایی دارند که می‌توانند با آنها پیمایش را احصا کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود: پیشرفت پروژه در ناوگان زیرمجموعه شهرداری‌ها خوب بوده و این بخش آمادگی دارند که پیمایش را احصا کرده و اعلام کنند؛ اما در مورد آژانس‌های زیرمجموعه اصناف خود اتاق اصناف باید پیشرفت کار را اعلام کند. با توجه به اینکه عمده دفاتر آژانس‌ها زیرمجموعه اصناف هستند، باید پیشرفت پروژه توسط اتاق اصناف اعلام شود تنها یک چهارم آژانس‌ها زیر مجموعه شهرداری‌ها هستند و مابقی زیرمجموعه اصناف در حوزه شهرداری‌ها پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند.

ضامنی درباره روند تکمیل پروژه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌ها نیز گفت: پرداخت الکترونیک به واسطه شیوع بیماری کووید ۱۹ سرعت و شتاب زیادی نسبت به گذشته در کشور گرفت به شکلی که در بسیاری شهرها تجهیز خودروها به این سامانه‌ها و حتی استفاده شهروندان از آنها افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است در حقیقت استقبال شهروندان باعث شد شهرداری‌ها پرداخت از طریق QR کد را در تاکسی‌ها نصب کردند و پیشرفت و گسترش خوبی داشته است.

کد خبر 438905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سعید IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
    0 0
    سلام و عرض ادب من از استان گلستان هستم و خبر موثق میدم خدمتتون که هیچ اژانسی انجام نداده ثبت پیمایش رو چون که نمیتونن پول ندارن و تاکسیرانی فقط گفته یه فلش بیارید تا براتون برنامهرو بریزم و اینکه اصلا چی هست و نیست رو خودشون هم خبر ندارند چه برسه به ما