۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
جمعه نارنجی اصفهان

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۱۹ ناسالم برای گروههای حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز جمعه - بیست و چهارم مرداد - با میانگین ۹۹ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر برپایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۱۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان وزش باد به نسبت شدید و فعال شدن برخی کانون‌های گرد و غبار در شرق این استان، سبب غبار صبحگاهی در مناطق مرکزی به ویژه کلانشهر اصفهان شده است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۳، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۶، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۵، خیابان پروین روی عدد ۱۲۹ و خیابان رودکی روی عدد ۹۴ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۹۳، مبارکه با میانگین ۷۶ و نجف آباد با میانگین ۹۴ در وضعیت سالم و در خمینی شهر و کاشان با میانگین ۱۰۱ ناسالم برای گروههای حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 438740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.