ستاد کرونا حضور رئیس جمهور در مجلس را به مصلحت ندانست

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه دفتر رئیس جمهور درخصوص علت عدم حضور روحانی در مراسم رأی اعتماد وزیر پیشنهادی صمت گفت: ستاد کرونا حضور رئیس جمهور در مجلس را به مصلحت ندانست.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۲ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، در تذکر شفاهی با اشاره به تبصره ۱ ماده ۲۰۴ و همچنین بند ۱ ماده ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در این ماده به حفظ شأن مجلس تاکید شده و ما باید بر اساس این آئین نامه عمل کنیم. ماده مذکور به صراحت اعلام کرده که رئیس جمهور هنگام معرفی وزیر پیشنهادی باید در مجلس حضور داشته باشد و به مدت یک ساعت در خصوص کلیات برنامه‌های وی صحبت کند.

وی با بیان اینکه بر اساس آئین نامه اختیاری برای رئیس جمهور در خصوص حضور در مجلس برای دفاع از وزیر پیشنهادی وجود ندارد، بلکه ایشان مکلف‌اند در مجلس حاضر شوند، تصریح کرد: گفته می‌شود ستاد ملی کرونا به ایشان توصیه کرده در مجلس حضور نداشته باشند، حال باید بگوییم که شمایی که به یک میلیون دانش‌آموز می‌گوئید در آزمون کنکور شرکت کنند، آیا خون شما از آنها رنگین‌تر است. این تبعیض آشکار بوده و مغایر بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی است که تبعیض آشکار را ممنوع کرده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیش از ۲۷۰ نماینده مجلس به صورت روزانه برای انجام امور مردم به مدت ۱۰ الی ۱۲ ساعت در کنار هم می‌نشینند. حال ستاد ملی کرونا اگر قرار است تصمیمی بگیرد باید برای تک تک ملت ایران تصمیم‌گیری کند، از این جهت اقدام رئیس جمهور برای عدم حضور در مجلس توهین به مجلس است. از طرف دیگر امروز آخرین روز قانونی سرپرستی وزارتخانه صمت در غیاب وزیر است، آیا انتخاب این زمان نوعی توهین به مجلس نیست؟ چرا که مجلس را در مقابل کار انجام شده قرار دادند. از این رو از هیأت رئیسه محترم مجلس درخواست می‌کنم توصیه‌های لازم را در این رابطه به رئیس جمهور بدهند.

حمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده گفت: آقای امیری، معاونت امور مجلس ریاست جمهوری در خصوص عدم حضور آقای روحانی، نامه‌ای به بنده نوشتند که آن را متذکر می‌شوم. همچنین نامه رسمی دفتر ریاست جمهوری هم چند روز قبل برای بنده ارسال شده و هیأت رئیسه در جریان این موضوع قرار گرفتند که رئیس جمهور از ستاد ملی کرونا در خصوص حضورش در مجلس استعلام کرده اما آنها به جهت شرایط کرونا، مصلحت ندیدند، این معاون رئیس جمهور نامه مکتوب را امروز به من داده‌اند.

کد خبر 438450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.