گفت و گوی ویدئوکنفرانسی سخنگوی وزارت امور خارجه با همتای روس

سخنگویان وزارت امور خارجه ایران و روسیه در یک گفت و گوی ویدئوکنفرانسی بر اشتراک مواضع دو کشور در مسائل مختلف از جمله مخالفت با تحریم‌های غرب و همکاری‌های منطقه‌ای تاکید کردند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، سید عباس موسوی و خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه عصر امروز - سه شنبه - در یک گفت و گوی ویدئو کنفرانسی راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های رسانه‌ای و مقابله با فضاسازی‌های غیر واقعی کشورهای غربی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این گفت و گو طرفین ادعای کشورهای غربی مبنی بر بی‌طرفی و استقلال رسانه‌ها را رد کرده و تصریح کردند که در حال حاضر رسانه‌ها در غرب به ابزاری برای جنگ روانی و انتشار اخبار غیرواقعی بر علیه کشورهای مستقل تبدیل شده‌اند.

طرفین همچنین با اشاره به توسعه مناسبات دو کشور در همه سطوح و زمینه‌ها، نزدیکی و اشتراک مواضع دو کشور در مسائل مختلف از جمله مخالفت با تحریم‌های ظالمانه غرب و همکاری‌های منطقه‌ای را فرصتی برای همکاری نزدیک‌تر سخنگویان وزارت امور خارجه دو کشور عنوان کردند.

مبادله هیئت‌های رسانه‌ای و فراهم کردن زمینه تبادل نظر بین اصحاب رسانه‌های دو کشور، تسهیل انجام مصاحبه رسانه‌های دو کشور با مقامات کشور مقابل و تداوم رایزنی‌های سخنگویان وزارت امور خارجه دو کشور به صورت دوجانبه و با سخنگویان وزارت امور خارجه سایر کشورهای دوست و همفکر از دیگر موضوعات مورد بحث سخنگویان وزارت امور خارجه دو کشور بود.

کد خبر 438379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.