پدافند غیرعامل و بسیج در صیانت از زیرساخت‌ها همکاری راهبردی دارند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: سازمان پدافند غیرعامل و بسیج در «صیانت از زیرساخت‌ها» و «حفاظت از مردم» همکاری راهبردی خود را تقویت می‌کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان پدافند غیرعامل، تفاهم‌نامه راهبردی همکاری مشترک سازمان پدافند غیرعامل کشور و سازمان بسیج مستضعفین از سوی سردار غلامرضا جلالی و سردار غلامرضا سلیمانی با حضور جمعی از معاونین و مدیران دو سازمان به امضا رسید.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مراسم امضای این تفاهم نامه با تبیین مأموریت‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور برای ارتقای تاب‌آوری کشور و پایداری ملی اظهار کرد: سه مأموریت کلان از سوی مقام معظم رهبری به سازمان پدافند غیرعامل کشور محول شده است.

جلالی حفاظت و صیانت از زیرساخت‌های کشور و حفظ تداوم کارکردهای آن، حفاظت و صیانت از مردم در حوزه دفاع غیرنظامی و مردم محور است و پاسخ غیرعامل را سه مأموریت سازمان پدافند غیر عامل عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در اساسنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور که به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است وظایف سازمان‌های مختلف و بخش‌های دولتی و نظامی در ارتباط با پدافند غیرعامل تعیین تکلیف شده است، تصریح کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور مطالبات مقام معظم رهبری را در قالب اجرای برنامه‌های مشترک با سازمان‌ها و نهادها مورد پیگیری قرار داده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: بسیاری از فعالیت‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور و سازمان بسیج مستضعفین مشترک بوده و با یکدیگر همپوشانی دارد. از همین رو بسیاری از این مأموریت‌ها در قالب برنامه‌های مشترک همکاری قابل تعریف است.

جلالی گفت: بسیج ظرفیتی بی‌بدیل و سازمان یافته در کشور است که در تمام شرایط حساس و بحرانی کشور نقش‌آفرینی می‌کنند و می‌توان این ظرفیت را در راستای نهادینه کردن رویکردهای پدافند غیرعامل کشور در ارکان و بخش‌های مختلف کشور به‌کار گرفت.

وی با اشاره به ساختار کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور یادآور شد: در این کمیته غیر از رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، سه تن از وزیران دولت و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و یکی از معاونان ستاد کل نیروی مسلح عضویت دارند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: در اساسنامه جدید شورای عالی پدافند غیرعامل پیشنهاد عضویت رئیس سازمان بسیج مستضعفین را مطرح کرده‌ایم.

کد خبر 438060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.