آغاز فرآیند هوشمندسازی ثبت درآمدهای غیرنقدی شهرداری مشهد

معاون مالی و پشتیبانی شهردار مشهد گفت: به منظور تکمیل زیرساخت های لازم در تامین منابع مالی جدید برای پروژه های عمرانی، فرآیند هوشمندسازی ثبت درآمدهای غیرنقدی در شهرداری آغاز شده است.

به گزارش ایمنا، رضا خواجه نائینی با بیان اینکه در سال‌های اخیر تحریم‌های ظالمانه علیه کشور اجرایی شده به گونه‌ای که پروژه بزرگ عمرانی را با محدودیت‌های مختلف از جمله تأمین مالی مواجه ساخته است، اظهار کرد: شهرداری مشهد با استفاده از روش‌های نوین تأمین منابع مالی اجازه کمرنگ شدن فعالیت‌های عمرانی شهری را نداده است.

وی ادامه داد: استفاده از روش تأمین مالی غیر نقدی و یا به بیانی دیگر تهاتر هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی با املاک و امتیاز و صدور مجوزهای های ساختمانی مانع از رکود فعالیت‌های عمرانی شده و تأمین مالی بخش زیادی از پروژه‌های ساخت و تکمیل خطوط قطار شهری، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، احداث پارکینگ، توسعه بوستان‌ها و فضاهای فراغتی، احداث پل‌های ارتباطی غیر همسطح، بهسازی و توسعه معابر شهری و انواع دیگر پروژه‌ای عمرانی که در حال بهره برداری یا اجرا بوده از این طریق صورت گرفته است.

معاون مالی و پشتیبانی شهردار مشهد افزود: استفاده روز افزون این نوع روش تأمین مالی نیازمند زیر ساخت‌های فنی خاص خود در شهرداری است، به همین منظور به دنبال هوشمند سازی ثبت درآمدهای غیر نقدی هستیم.

وی ادامه داد: این اقدام پس از اجرای موفقیت‌آمیز فازهای یک و دو ارتباط سامانه‌های مالی و شهرسازی شهرداری در سال ۹۷ انجام و در آن مرحله هوشمندسازی ثبت درآمدهای نقدی در مناطق شهرداری مشهد با موفقیت رقم خورد و در حال حاضر طراحی و برنامه ریزی مرحله جدید در فاز سوم برای ارتباط این سامانه‌ها در ابعاد وسیع‌تر انجام و طی آن ثبت درآمدهای غیرنقدی شهرداری مشهد به صورت هوشمند توسط سامانه‌های شهرسازی و مالی صورت می‌گیرد.

خواجه نائینی خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این پروژه نحوه ثبت حساب‌های درآمدی غیر نقدی را شفاف کرده و در کاهش چشمگیر بروز خطای انسانی هنگام ثبت حساب‌ها اثرگذار خواهد بود.

وی گفت: با هوشمندسازی ثبت درآمدهای غیرنقدی که بیشتر آنها برای اجرای پروژه‌های عمرانی منظور می‌شود، زمان اجرای تعهدات مالی توسط شهرداری سرعت گرفته و این مهم انگیزه بیشتری برای پیمانکاران ایجاد می‌کند تا در انجام پروژه‌های بزرگ شهری مشارکت داشته باشد.

کد خبر 438041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.