خلاقیت معماران برای ایجاد فاصله اجتماعی در نیویورک

پس از شیوع بیماری کووید -۱۹ در نیویورک، تردد مردم از مکان‌های عمومی بسیاری نظیر پارک خطی محبوب شهر ممنوع شد. اما پس از پایان محدودیت‌های اعمال شده، بسیاری از این مکان‌ها تغییراتی متحمل و به روی مردم باز شد.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، به دنبال پایان محدودیت‌های اعمال شده برای مهار کرونا در کلانشهر نیویورک پائولا اشکر، طراح گرافیک معروف آمریکایی، از طریق رنگ‌آمیزی تعداد هزار نقطه بزرگ سبز رنگ، رعایت فاصله اجتماعی را برای عابران پیاده امکان‌پذیر کرد. پیش از این پارک خطی نیویورک به مدت چهار ماه به روی مردم بسته شده بود که پس از کاهش محدودیت‌ها در سراسر شهر، یک بار دیگر در تاریخ نوزدهم جولای به روی عموم باز شد. اشکر از این نقطه‌های رنگی برای پوشاندن سطح مسیر عابر پیاده، صندلی‌ها، نیمکت‌ها و سایر فضاهای پارک که امکان تردد عابران پیاده از آن وجود دارد، بهره گرفته است.

پائولا اشکر فاصله بین نقطه‌های سبز را با توجه به مسیر مشخص کرده است به این صورت که در پیاده راه‌های باریک تنها یک ردیف از این نقطه‌ها وجود دارد اما مسیرهای وسیع‌تر را ردیف‌هایی از نقطه‌ها با فاصله بیشتر از یک دیگر قرارگرفته است. با این حال، حتی در باریک‌ترین فضاها در طول مسیر، فاصله استاندارد یعنی یک متر و ۵۰ سانتی‌متر بین هر دو نقطه رعایت شده است تا مردم نیویورک با اطمینان کامل از این مسیرهای عبور کنند.

البته اشکر تنها به نقطه‌های سبز رنگ برای کمک به مهار کرونا در پارک خطی کرونا اکتفا نکرده است بلکه در این راستا خلاقیت‌های دیگری نیز به کار برده است. به عنوان مثال، اشکر در سراسر مسیر عابران پیاده در پارک خطی تابلوها و علائمی نصب کرده است تا به مردم یادآوری کند، رعایت فاصله دو متری از یک دیگر امکان ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا را به حداقل می‌رساند، استفاده از ماسک برای همه ضروری است و راه رفتن در مسیر یکطرفه امکان برخورد افراد با یکدیگر و در نتیجه انتقال ویروس کرونا را کاهش می‌دهد.

پارک خطی نیویورک که پیش از انتشار ویروس کرونا دارای ورودی‌های بسیاری بود، این روزها به مردم تنها از یک ورودی اجازه تردد می‌دهد و سایر ورودی‌ها به عنوان نقاط خروجی مورد استفاده همگان قرار می‌گیرد. علاوه بر این، محل قرارگیری نقطه‌های سبز رنگ به گونه‌ای طراحی شده است که فضای انتظار در قسمت ورودی و مسیر تردد را به طور جداگانه مشخص کرده است تا در هر صورت فاصله دو متری بین افراد رعایت شود.

جالب است بدانید که کاربران باید قبل از ورود به پارک خطی نیویورک، بلیت‌هایی را که به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، تهیه کنند. این بلیط‌ها مدت زمان ماندن هر فرد در کل مسیر را مشخص می‌کند، در نتیجه ازدحام جمعیت در مسیر امکان‌پذیر نخواهد بود. علاوه بر این، از آن‌جا که ورود به پارک بدون پوشیدن ماسک ممنوع است، کیوسک کوچکی در قسمت ورودی تعبیه شده است که ماسک رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهد.

پیش از این نیز اقداماتی مشابه در سایر شهرهای آمریکا انجام شده بود که مردم را به حفظ فاصله اجتماعی از سایرین تشویق می‌کرد. به عنوان مثال، مقامات رسمی کلانشهر بروکلین در پارک عظیم دومینو، با ایجاد دایره‌های سفید رنگ بزرگی بازدیدکنندگان پارک را از یکدیگر جدا می‌کردند. هر یک از این دایره‌ها ظرفیت پذیرش دو تا سه نفر را دارد که البته تنها اعضا یک خانواده می‌توانند به طور همزمان از یک دایره بهره گیرند.

کد خبر 437670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.