۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
هوای اصفهان سالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۹۵ در وضعیت سالم ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز جمعه - هفدهم مرداد - با میانگین ۹۵ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۹۷، خیابان استانداری روی عدد ۹۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۰۳، خیابان پروین روی عدد ۹۸ و خیابان رودکی روی عدد ۸۶ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۷۲، مبارکه با میانگین ۹۲، کاشان با میانگین ۶۹، خمینی شهر با میانگین ۸۱ و نجف آباد با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منواکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 437638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.