پذیره‌نویسی موفقیت‌آمیز "مدیر" طی ۴ روز

پذیره‌نویسی واحدهای صندوق ۴۰۰ میلیارد تومانی "مدیر" با موفقیت طی ۴ روز در بازار فرابورس به اتمام رسید تا این صندوق با استقبال سرمایه‌گذاران سقف حداکثر سرمایه خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پر کند.

به گزارش ایمنا به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری با نماد «مدیر» از شنبه ۱۱ مردادماه به مدت ۹ روز کاری در بازار فرابورس آغاز شد که بیش از ۱۳۳ هزار نفر در خرید واحدهای این صندوق مشارکت کردند.

بدین ترتیب صندوق ۴۰۰ میلیارد تومانی «مدیر» به دلیل بزرگ بودن این صندوق شاهد آمار بالای سرمایه‌گذاران مشارکت‌کننده اعم از سرمایه‌گذاران حقیقی و بازنشستگان کشوری در مقایسه با سایر صندوق‌هایی که اخیراً در بازار فرابورس پذیره‌نویسی شده‌اند، بود.

آنطور که مدیرعامل مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک به عنوان یکی از موسسین صندوق عنوان کرده است، انتظار می‌رود که ظرف هفته‌های آتی با بازگشایی نماد این صندوق امکان انجام معاملات ثانویه روی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق فراهم شود. همچنین مذاکره با سازمان بورس برای افزایش سقف صندوق به منظور صدور واحدهای جدید برای سرمایه‌گذاران در حال انجام است.

لازم به ذکر است که صندوق سرمایه‌گذاری مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری از نوع صندوق سرمایه‌گذاری در سهام است که موضوع فعالیت آن سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار از جمله سهام و حق تقدم سهام پذیرفته‌شده در بورس تهران و فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی، اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی است.

موسسین این صندوق نیز گروه مدیریت ارزش سرمایه بازنشستگی کشوری، شرکت خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، کارگزاری صبا جهاد و مشاور سرمایه‌گذاری فراز ایده نوآفرین تک هستند که به ترتیب ۵ میلیون، ۳ میلیون، یک میلیون و یک میلیون واحد از واحدهای صندوق «مدیر» را در اختیار دارند.

کد خبر 437371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
    1 0
    چرا اینقدر زود پذیره نویسی تمام شد باتوجه به سه روز تعطیلی من شنبه ۲۰ خواستم بنویسم چراااااا