پلیس آگاهی درباره خرید و فروش داروهای تقلبی هشدار داد

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا درباره خرید و فروش دارو از دلالان و مراکز غیر مجاز هشدار داد و از شهروندان خواست داروهای مورد نیاز خود را از داروخانه‌ها تهیه کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا اکبری اظهار کرد: ممکن است در شرایط بیماری کرونا، پزشکان معالج داروهایی را برای بیماران تجویز کنند که در تمامی داروخانه‌ها عرضه نمی‌شوند، بنابراین، لازم است از خرید و فروش اقلام سلامت محور (دارو و…) از دلالان و افراد ناشناس جدا خودداری شود.

وی با اشاره به احتمال جابه‌جایی برخی از داروها با برچسب‌های تقلبی و جعلی، افزود: ممکن است افراد سودجو با الصاق برچسب جعلی بر روی داروهای ارزان قیمت یا تاریخ مصرف گذشته، جان بیماران را به خطر انداخته و آسیب‌های جبران ناپذیر به فرد و خانواده وی تحمیل کنند.

این مقام انتظامی به هموطنان توصیه کرد: هرگز فریب این گونه اقدامات خلاف و مجرمانه افراد سودجو و کلاهبردار را نخورند و در این رابطه، دستورالعمل‌های صادره از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی مورد توجه قرار دهند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: شهروندان در صورت برخورد با داروهای تقلبی می‌توانند با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند.

کد خبر 437330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.