دستگاه شمارنده گلبول‌های خون تولید شد

دستگاه هماتولوژی آنالایزر فول دیف موسوم به دستگاه شمارنده گلبول‌های خون، یکی از تجهیزات پزشکی است که در تشخیص بیماری‌های مختلف کاربرد دارد.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی اسلامی فر، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان هیراب طب عرشیا گفت: این دستگاه برای شمارش گلبول‌های خون و اندازه‌گیری دیگر شاخص‌ها و مواد مرتبط با خون انسان به کار می‌رود.

این موضوع باعث شده است که این دستگاه حیاتی و مواد مصرفی مرتبط با آن در تشخیص بیماری‌های مختلفی به کار رود؛ یکی از بیماری‌هایی که این دستگاه می‌تواند در فرایند درمان و تشخیص آن کاربرد داشته، باشد کرونا است.

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان در ادامه گفت: یکی از مزایای استفاده از این محصول دانش‌بنیان، کاهش زمان نتیجه‌گری نسبت به روش‌های قدیمی و معمول است؛ در واقع کادر درمان در زمان بسیار سریع‌تری از نتیجه تجزیه و تحلیل‌های مرتبط با خون بیمار مطلع می‌شوند و همین موضوع فرایندهای درمانی را سرعت می‌بخشد.

قیمت این دستگاه حدود یک پنجم نمونه مشابه خارجی بوده و مواد مصرفی آن یک هشتم مشابه خارجی است؛ سالانه برای ورود این دستگاه و مواد مصرفی آن، معادل ۷۰۰ میلیارد تومان ارز از کشور خارج می‌شود.

اسلامی‌فر افزود: به همین دلیل خروج ارز برای واردات این محصول، توسعه تولید محصول و افزایش تولید داخلی آن یک ضرورت است که این شرکت تلاش دارد آن را محقق سازد تا بازار داخلی به جای دستگاه وارداتی با استفاده از محصول ایرانی، نیازهای خود را تامین کند.

به گفته وی با توجه به اینکه این دستگاه در تمام آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و پاتولوژی، مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی، دامپزشکی و تمام بیمارستان‌ها و مراکز اورژانسی و مراکز بیماری‌های خاص کاربرد داد، در تلاش هستیم تا سطح تولید آن را افزایش دهیم.

کد خبر 437314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.