هوای اصفهان برای عموم مردم ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۵۸ برای عموم مردم ناسالم است.‌

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - پانزدهم مردادماه - با میانگین ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای اصفهان در نخستین ساعات صبح امروز نیز بر اساس شاخص‌های سیستم برخط پایش با میانگین ۱۵۸ برای عموم مردم ناسالم است.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به دلیل وزش باد و خیزش گرد و خاک کیفیت هوا در مناطق شرق، شمال شرق و جنوب شرق و همچنین مرکز استان به ویژه کلانشهر اصفهان امروز در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۴، خیابان‌های رودکی و استانداری روی عدد ۱۵۳، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۶۵ و خیابان پروین روی عدد ۱۵۶ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۱۳۴، مبارکه با میانگین ۱۱۵، کاشان با میانگین ۱۳۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در نجف آباد با میانگین ۱۷۷ برای عموم ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 437295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.