واکسیناسیون کارکنان خدمات شهری شهرداری‌ها

مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از واکسیناسیون ۱۲۴هزار نفر از پاکبانان، کارکنان و کارگران حوزه مدیریت پسماند، آتش نشانی و آرامستان‌های شهرداری‌ها بصورت رایگان در برابر بیماری هپاتیت B خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سید حبیب راضی اظهار کرد: این تفاهم نامه پیرو بیانات و تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر واکسیناسیون همه اقشار جامعه به ویژه افراد آسیب پذیر و براساس تعهد کشورمان به سازمان بهداشت جهانی جهت حذف هپاتیت‌های ویروسی و منعقد شده است.

وی، اهداف انعقاد این تفاهم نامه را ارتقای سلامت کارگران و کارکنان شهرداری از طریق واکسیناسیون علیه هپاتیت B و کاهش هزینه‌های ناشی از بیماری کارکنان شهرداری‌ها ذکر کرد.

مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور موضوع تفاهم نامه را هماهنگی و برنامه‌ریزی برای واکسیناسیون هپاتیت B برای ۱۲۴ هزار نفر از پاکبانان، کارکنان و کارگران حوزه مدیریت پسماند، کارکنان آتش نشانی و آرامستان ها در گروه سنی ۶۵-۲۵ سال برشمرد.

راضی در ادامه با بیان اینکه واکسیناسیون مشمولین این تفاهم‌نامه به صورت رایگان صورت می‌گیرد، اظهار کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در اجرای این تفاهم نامه، هماهنگی لازم را با استانداری‌ها و شهرداری‌های کشور جهت معرفی افراد گروه‌های هدف به واحدهای ارائه خدمات واکسیناسیون معرفی شده از سوی مراکز بهداشت شهرستان‌ها به عمل می‌آورد.

وی با بیان اینکه به موجب این تفاهم نامه، واکسیناسیون قشر زحمتکش پاکبانان شهرداری، کارگران و کارکنان حوزه مدیریت پسماند، کارکنان آتش نشانی و آرامستان‌ها در برنامه کشوری کنترل هپاتیت قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد: با انجام واکسیناسیون احتمال ابتلای این افراد به هپاتیت‌های ویروسی و همچنین انتقال آن از سوی نیروهای شهرداری به مقدار زیادی کاهش یابد.

کد خبر 437183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.