برگزاری جشنواره ادبی کودک و نوجوان در مهرماه

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان گفت: یکی از پایه‌های مهم فرهنگی وجود کتاب‌های متعدد در دسترس کودکان و نوجوانان جامعه است.

احمد رضایی در خصوص برگزاری دومین جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان شهروندی ۱۳۹۹ به خبرنگار ایمنا گفت: یکی از پایه‌های مهم فرهنگی وجود کتاب‌های متعدد در دسترس کودکان و نوجوانان جامعه است. بر عموم پوشیده نیست که در این بین شعر و داستان مهم‌ترین گونه‌ ادبی بر اساس سلیقه‌های متنوع است و این مهم زمانی دست می‌دهد که آثار این گونه ادبی بر اساس سلیقه‌های متنوع و فرهنگ بومی کشور تولید شود.

وی افزود: از سویی دیگر کودکان باید در شهری که زندگی می‌کنند با مفاهیم شهروندی آن آشنا شوند قوانین آن را آموزش ببینند و در ذهنشان نهادینه کنند مسلماً راه‌های زیادی برای این مقوله مهم در فرهنگ شهروندی وجود دارد و بی‌شک یکی از راه‌های انتقال این مهم به طور اعم از طریق هنر و به طور خاص از طریق شعر و داستان شکل می‌گیرد.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان تصریح کرد: بر این اساس با پشت سر گذراندن و نگاه به تجربه‌ای موفق در سال گذشته امسال نیز برای دومین سال  متوالی بر آن شدیم که جشنواره‌ شعر و داستان را با هدف جمع‌آوری این گونه ادبی در سلیقه‌های متنوع و بالا بردن هرچه بیشتر سطح کیفی کتاب‌های حوزه فرهنگ شهروندی توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با شرایط ذیل برگزار کنیم.

رضایی با برشمردن عناوین بخش‌های جشنواره ادامه داد: نویسندگان و شاعران فعال در عرصه ادبیات کودک و نوجوان در بخش‌های داستان خردسال داستان هفت تا ۹ سال ۱۰ تا ۱۲ سال و نوجوان در این جشنواره شرکت می‌کنند.

وی افزود: موضوع‌های این جشنواره شامل اخلاق شهروندی، مدیریت خشم، مدیریت گفتگو، فرهنگ آپارتمان نشینی، آگاهی از شیوه‌های مراقبت از اموال عمومی در شهر در، حمل و نقل عمومی و پاک پسماند و بازیافت کاهش مصرف پلاستیک کاهش تولید پسماند فضای سبز و محیط زیست احساس تعلق به فضای سبز شهری آتش نشانی حوادث و ایمنی خطرات آتش سوزی چهارشنبه سوری و روز طبیعت فرایند امداد خواهی و امداد رسانی اورژانس ۱۱۵ استفاده صحیح و مصرف بهینه انرژی تعلق به شهر مشارکت و اهمیت آن در زندگی شهری مسئولیت پذیری و آگاهی نسبت به حقوق شهروندی است که در همه بخش‌ها به تشخیص داوران علاوه بر نفرات برتر تا ۱۰ اثر تقدیر می‌گردد و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال اهدا و امکان چاپ اثر به آن تعلق می‌گیرد.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان گفت: در صورت تشخیص داوران آثار تصویر سازی شده بخش ویژه مورد بررسی قرار می‌گیرد و صاحبان آثار برگزیده و تقدیری حق چاپ، ویرایش و کارشناسی و تصمیم‌گیری در تمامی مراحل چاپ را به دبیرخانه واگذار می‌نمایند.

رضایی ادامه داد: با ارسال اثر شرکت کنندگان ضمن قبول مالکیت معنوی اثر ارسالی خود، حق هرگونه استفاده از آثار برگزیده و تقدیری را به دبیرخانه واگذار می‌نمایند.

وی افزود: شرایط عمومی ارسال آثار شامل پیش از این چاپ نشده باشد پیش از این در جشنواره‌ای حائز رتبه نشده باشد همه آثار باید به اندازه قلم ۱۴ با فونت B Nazanin تایپ و به دبیرخانه ارسال شود و صفحات متون بدون ذکر مشخصات صاحب اثر ارسال شود و محدودیت سنی برای شرکت کنندگان در جشنواره وجود ندارد و دبیرخانه بدون در نظر گرفتن سن شرکت کنندگان فقط اثر را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

به گزارش ایمنا، آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ مهرماه ۹۹ است. علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی www.shahrvand-isf.ir ارسال کنند.

کد خبر 437137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.