هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۰۹ برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه- چهاردهم مرداد - با میانگین ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر براساس داده‌های سیستم برخط پایش هوا با میانگین ساعتی ۱۰۹ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۲۸، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۲، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۰۳، خیابان پروین روی عدد ۱۱۹ و خیابان رودکی روی عدد ۹۲ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۷۳، مبارکه با میانگین ۸۳، کاشان با میانگین ۷۶ و نجف آباد با میانگین ۷۹ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 437081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.