آزمون کارشناسی ارشد این هفته برگزار می‌شود/ رقابت بیش از ۴۶ هزار داوطلب اصفهانی

رئیس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان گفت: آمار کل داوطلبان استان اصفهان در کنکور کارشناسی ارشد ۴۶ هزار و ۶۱۰ نفر است که از این تعداد ۲۴ هزار و ۹۲۹ نفر را خانم‌ها و ۲۱ هزار و ۶۸۱ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

محمدرضا ایروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد در ۱۳۳ رشته و روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه این هفته برگزار می‌شود که از این تعداد ۶۴ رشته شناور است؛ بدین معنا که دانشجو می‌تواند علاوه بر رشته اصلی خود یک رشته دیگر را نیز به عنوان رشته شناور امتحان دهد.

وی افزود: آزمون این ۶۴ رشته شناور روز شنبه برگزار می‌شود و بیشتر داوطلبان روز شنبه آنانی هستند که پنج شنبه و جمعه نیز در آزمون رشته اصلی خود شرکت کرده‌اند.

رئیس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را از روز دوشنبه، ۱۳ مردادماه تا چهارشنبه ۱۵ مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند؛ باجه رفع نقص نیز از سه شنبه ۱۴ مردادماه تا صبح شنبه ۱۸ مردادماه فعال است.

ایروانی با بیان اینکه شروع فرآیند آزمون ساعت هشت صبح است و پایان زمان آن نیز بستگی به رشته امتحانی دارد، عنوان کرد: ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ کارت در کل کشور صادر شده است که از این تعداد ۶۴۴ هزار و ۵۵۸ نفر را خانم‌ها و ۳۴۹ هزار و ۸۵۹ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: داوطلبان صبح پنج شنبه در ۳۳ رشته، صبح جمعه در ۳۶ رشته و صبح شنبه در ۶۴ رشته به رقابت می‌پردازند که تعداد آن‌ها در کل کشور نسبت به سال قبل در حدود ۴۰ هزار نفر بیشتر شده است.

رئیس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان عنوان کرد: در سال ۹۸ تعداد حوزه‌های امتحانی ۱۶۴ عدد بود، اما امسال به ۲۳۶ حوزه افزایش پیدا کرده است تا فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.

ایروانی تصریح کرد: آمار کل داوطلبان استان اصفهان ۴۶ هزار و ۶۱۰ نفر است که از این تعداد ۲۴ هزار و ۹۲۹ نفر، یعنی ۵۳.۵ درصد خانم‌ها و ۲۱ هزار و ۶۸۱ نفر یعنی در حدود ۴۶.۵ درصد آقایان هستند؛ تعداد کارت‌های صادر شده در اصفهان نسبت به سال گذشته حدود ۶.۶ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: این آزمون علاوه بر شهر اصفهان، در چهار شهرستان شاهین شهر، نجف آباد، گلپایگان و کاشان برگزار می‌شود.

رئیس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان با بیان اینکه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد تا این لحظه قطعی است، اظهار کرد: داوطلبان استان در ۱۳ حوزه امتحانی به رقابت می‌پردازند که از این تعداد، هشت حوزه در شهر اصفهان، دو حوزه در شاهین شهر و سه حوزه در نجف آباد، گلپایگان و کاشان قرار دارد.

کد خبر 436863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.