انعقاد ۲۲ قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان در قم

مسئول امور سرمایه‌گذاری در شهرداری قم گفت: در پنج سال گذشته ۲۲ قرارداد سرمایه‌ای بزرگ به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان در شهرداری قم منعقد شده که البته ارزش ریالی آن امروز بیش از این رقم است.

به گزارش ایمنا، محمدرضا معرفت با بیان اینکه شهر قم، شهری زائرپذیر بوده و باید به زیرساخت‌های ماندگاری زائر در آن توجه ویژه‌ای شود، اظهار کرد: اقامت زائران در قم در چند سال قبل در حدود نیم تا یک ساعت بوده که در ارزیابی‌های سال گذشته به نصف روز رسیده است.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم زمان حضور زائران در شهر قم را افزایش دهیم چراکه توسعه خدمات گردشگری و زائرپذیری تأثیر خوبی در اقتصاد و توسعه شهر دارد، افزود: شهرداری در جذب سرمایه‌گذاران، بخشی از وظایف را بر عهده دارد، به‌ویژه در ایجاد مراکز تفریحی و خدماتی ویژه زائران این امر تحقق می‌یابد.

مسئول امور سرمایه‌گذاری در شهرداری قم تصریح کرد: در گذشته مراکز تفریحی چون پارک آبی راه‌اندازی شد و در حال حاضر نیز پروژه‌های تفریحی همچون باغ پرندگان با یک سرمایه‌گذاری سنگین در حال عملیاتی شدن است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری قم درصدد است باغ پرندگان تا پایان تابستان بهره‌برداری برسد؛ ساختمان پروژه و فضای سبز رو به اتمام است و بهره‌بردار آخرین مراحل را پیگیری می‌کند و تا چند ماه آینده انتقال پرندگان به این مجموعه بزرگ انجام می‌شود.

معرفت با تأکید بر اینکه یکی دیگر از فعالیت‌های شهرداری در ارائه خدمت به زائران، احداث هتل با کیفیت بسیار بالاست، ابراز کرد: در جهت خدمت به برخی از زائرین داخلی و خارجی هنوز امکانات مناسبی در قم وجود ندارد، درحالی‌که تسهیلات ویژه‌ای برای هتل‌های چند ستاره داریم.

کد خبر 436755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.