جشنواره تئاتر مهر کاشان ثبت ملی شد

شهردار کاشان گفت: جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به عنوان یک رویداد فرهنگی و هنری در تقویم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسید.

به گزارش ایمنا، سعید ابریشمی‌راد اظهار کرد: جشنواره سراسری تئاتر مهر یک سفیر قدرتمند فرهنگی برای کاشان است و در راستای تقویت جایگاه این رویداد، با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و شهرستان کاشان پس از سال‌ها پیگیری و نشست مستمر شورای سیاست‌گذاری با مدیران اداره‌کل هنرهای نمایشی و ارائه مستندات از ظرفیت‌های بی‌نظیر آن، در پانزدهمین دوره در تقویم سالیانه رویدادهای تئاتری اداره‌کل هنرهای نمایشی کشور به ثبت رسید و برگ زرین دیگری به سند افتخارات کاشان اضافه شد.

وی برگزاری موفق ۱۵ دوره از این جشنواره را میدان مناسبی برای بروز استعدادهای درخشان و ارائه کارهای فاخر برای شکوفایی فضای هنری شهر قلمداد کرد و آن را موهبتی دانست که باید در راستای ارتقا و توسعه فرهنگی کاشان به خوبی از آن بهره برد.

شهردار کاشان گفت: از دهه‌های گذشته خاستگاه عرصه هنرهای نمایشی بوده و هنرمندان بزرگی از این خطه هنر خیز و هنرپرور توفیق حضور در عرصه فرهنگ و هنر کشور را یافته‌اند و در مجموع دیار سیلک پیوسته جریان‌ساز رویدادهای هنری مؤثری مانند جشنواره سراسری تئاتر مهر بوده است که شاخص‌ترین رویداد فرهنگی منطقه به شمار می‌آید.

ابریشمی‌راد افزود: تئاتر به مخاطبانش یاد می‌دهد همچنان که مسوولیت‌پذیری نقش‌آفرینان شرط لازم موفقیت یک اثر نمایشی است، برای رقم خوردن رویدادهای خوب برای یک شهر، کنار هم قرار گرفتن شهروندانی آگاه به حقوق و وظایف خویش نیز یک رکن اساسی است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز شهرداری‌ها فراتر از مجموعه صرف خدماتی در جایگاه نهادی اجتماعی قرار گرفته‌اند و باید عملکردی متناسب با نیازهای گوناگون اجتماعی داشته باشند، از این رو شهرداری کاشان با اقدام‌هایی مانند تشکیل شورای هنر و تقویت ارتباط با هنرمندان وظیفه میزبانی از این جشنواره را در قالب سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برعهده گرفته است.

شهردار کاشان با اشاره به منویات رهبر انقلاب برای گام دوم انقلاب و استفاده از ظرفیت جوانان، تصریح کرد: اگر بتوانیم به جوانان هنرمند میدان دهیم و از ظرفیت آنها استفاده کنیم، علاوه بر رشد و تعالی جوانان، زمینه برای ارتقای جایگاه هنر در کاشان به ویژه هنر تئاتر بیش از پیش فراهم خواهد شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 436717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.