شهروندان تهران که ماسک نمی‌‎زنند جریمه شوند

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با ارائه سه پیشنهاد به ستاد مقابله با کرونای استان تهران، گفت: جریمه کردن شهروندانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند یکی از این پیشنهادات است.

به گزارش ایمنا، به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا نژادبهرام با بیان اینکه در پی شیوع کرونا در پایتخت و با اتکا به تجارب کشورهای دیگر صبح امروز (شنبه) به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر نامه‌ای را با سه پیشنهاد مشخص به زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران ارسال کردم، اظهار کرد: در این نامه اعلام کردم که همه ما در دنیا با یک پدیده مواجه هستیم و لازم است که از تجربیات موفق سایر شهرها و کشورها در مهار و کاهش شیوع کرونا استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه پیشنهاد دادم که لازم است از آن جایی که تهران در وضعیت قرمز قرار دارد نسبت به جریمه افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند بر اساس کد ملی اقدام شود، گفت: نه شهرداری و نه شورای شهر ضابط قضائی نیست و من تنها پیشنهاددهنده بودم.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پیشنهاد دادم دورکاری کارمندان دولت به بیش از ۵۰ درصد برسد، تصریح کرد: همچنین پیشنهاد دادم با واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند به صورت سختگیرانه‌تر برخورد شده و به مدت مشخصی از فعالیت آنها جلوگیری شود تا وضعیت بحرانی از تهران عبور کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رویکرد شورای شهر نیز این سه پیشنهاد است، گفت: ما در این خصوص در شورای شهر تصمیمی نگرفتیم و بنده به عنوان زهرا نژادبهرام نماینده مردم تهران در شورای شهر شخصاً این پیشنهادات را به ستاد مقابله با کرونای استان تهران ارائه کردم.

کد خبر 436631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.