فعالیت ناوگان اتوبوسرانی شیراز از سرگرفته شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: با شیوع بیماری کرونا به منظور حفظ سلامت شهروندان، فعالیت اتوبوس‌های درون شهری از ۱۵ تیر متوقف شد و با توجه به درخواست شهروندان و ابلاغیه شهردار و مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، خدمات رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی امروز شنبه _یازدهم مردادماه_ از سرگرفته شد.

به گزارش ایمنا، مجتبی زوربخش در این باره اظهار کرد: فعالیت مجدد تمام خطوط اتوبوسرانی در این شهر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در راستای کاهش مشکلات برخی از شهروندان آغاز شده است.

وی تصریح کرد: حمل و نقل عمومی در سطح شهر یکی از عواملی است که باعث شده تا شیوع کرونا سرعت بیشتری داشته باشد، اما تعطیلی این سرویس نیز موجب شده تا بسیاری از مردم با مشکلات حمل و نقلی مواجه شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: در بازگشایی مجدد خطوط اتوبوسرانی رعایت مسائل بهداشتی و الزام استفاده از ماسک باید مورد توجه شهروندان باشد تا کمترین آسیب به جامعه وارد شود.

حسن شاهی رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز نیز در این خصوص گفت: در پی تصمیمات ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا و با توجه به شیوع گسترده این بیماری در شهر شیراز فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی که از روز شانزدهم تیرماه متوقف شده بود مجدداً از روز شنبه یازدهم مرداد با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی راه اندازی شد.

وی افزود: در این راستا همراهی و تعامل شهروندان در خصوص رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشت فردی از جمله استفاده از ماسک و الزام به پرداخت کرایه از طریق کارت شهروندی در پیشگیری از انتقال و شیوع بیشتر بیماری بسیار حائز اهمیت است و بازرسان اداره بهداشت و سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر بر این امر نظارت می‌کنند.

کد خبر 436608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.