اولین دوره مسابقات شطرنج تیمی قهرمانی استان‌های کشور برگزار می‌شود

اولین دوره مسابقات شطرنج تیمی قهرمانی استان‌های کشور برای بالا بردن سطح کمی و کیفی این رشته برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، اولین دوره مسابقات شطرنج تیمی قهرمانی استان‌های کشور به صورت آنلاین از ۲۰ تا ۲۳ مردادماه برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها جهت بالا بردن سطح کمی و کیفی شطرنج کشور و ایجاد رقابت سالم و سازنده بین هیأت شطرنج استان‌های کشور برگزار می‌شود.

از آنجا که برگزاری مسابقات قهرمانی استان‌های کشور باعث ایجاد فضای گرم رقابتی بین استان‌های مختلف کشور می‌شود و فدراسیون شطرنج در گذشته علی رغم تقاضاهای بیشمار به دلیل بعد مسافت و هزینه‌های گزاف مربوطه هرگز موفق به برگزاری این رقابت بین استان‌های کشور نشده بود و همچنین لذا در شرایط فعلی که امکانات برگزاری مسابقات آنلاین ارتقا چشمگیر داشته است اولین دوره این مسابقات با نظارت کامل ویدئویی و با رعایت قوانین ضد تقلب فیده و نرم افزارهای مربوطه برگزار خواهد شد.

برای برگزاری این مسابقات از شیوه برگزاری مسابقات المپیاد جهانی شطرنج که هم اکنون و به مدت یک ماه با حضور ۱۶۳ کشور در حال برگزاری است الگوبرداری شده است.

هر تیم شامل ۶ بازیکن اصلی است که در این ۶ نفر تیم‌ها الزام به داشتن دو بانو، یک جوان زیر ۲۰ سال و یک دختر زیر ۲۰ سال هستند.

بازیکنان اصلی بر روی میز ۱ و ۲، بازیکنان بانو بر روی میز ۳و ۴، بازیکن جوان زیر ۲۰ سال بر روی میز ۵ و بازیکن دختر زیر ۲۰ سال بر روی میز ۶ با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.

این مسابقات در دو بخش مقدماتی و نهایی برگزار خواهد شد. در بخش مقدماتی رقابت بین تیم‌ها در ۹ دور به روش سوئیس برگزار می‌شود که ۴ تیم از این مسابقات به مرحله نهایی راه یافته و به صورت حذفی مرحله نیمه نهایی و نهایی را به صورت رفت و برگشت برگزار می‌کنند.

کد خبر 436588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.