نمایش آخرین ساخته منیژه حکمت در تورنتو

منیژه حکمت، کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران، در صفحه شخصی خود از نمایش فیلم بندر بند، آخرین ساخته سینمایی اش در تورنتو خبر داده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، منیژه حکمت با انتشار ویدئویی در اینستاگرام خود آورده است:

"نمایش بندر بند منیژه حکمت در تورنتو

فیلم سینمایی بندر بند، آخرین ساخته منیژه حکمت در فهرست نخست پنجاه فیلم انتخابی جشنواره بین المللی فیلم تورنتو اعلام شد. بندر بند به کارگردانی منیژه حکمت و تهیه کنندگی منیژه حکمت و مهشید آهنگرانی، فیلمی جاده‌ای، پر از چشم اندازهای به یاد ماندنی و مملو از موسیقی در میان سیل خانمان برافکن در ایران است که در نمایش افتتاحیه جهانی، در بخش سینمای معاصر جهان در جشنواره تورنتو به روی پرده می‌رود. رضا کولغانی، امیرحسین طاهری، مهدیه موسوی و پگاه آهنگرانی، بازیگران این فیلم هستند.

منیژه حکمت درباره بندر بند گفته است: غریزه شگفت انگیز مادرانه که کاراکترهای قبلی فیلم‌هایم به مدد آن سعی می‌کردند از فاجعه‌ای سهمگین در موقعیت‌های بحرانی اجتماعی جلوگیری کنند، مرا به سراغ نسل جوان برد. نسلی که زندگی کردن را خیلی خوب آموخته است، اما در اکثر مواقع، امید و آرزوهای آنها برای ادامه زندگی با راه‌های بسته و پل‌های شکسته روبرو است.

پخش بین المللی این فیلم سینمایی بر عهده شرکت ایریماژ است.

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو که از ۲۰ تا ۲۹ شهریور ماه سال جاری در کشور کانادا برگزار خواهد شد، در سال‌های اخیر به یکی از تاثیرگذارترین رویدادهای سینمایی در بازار آمریکای شمالی تبدیل شده است و امسال میزبان فیلم‌های جدید سینماگرانی سرشناس چون توماس وینتربرگ، میرا ناییر، میشل فرانکو، هالی بری، اسپایک لی، یاسمیلا زبانیچ و نائومی کاواسه خواهد بود. "

کد خبر 436579

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.