احتمال ابتلا به کرونا در قطار بررسی شد

طبق تحقیقی جدید افراد برای جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ در یک سفر یک ساعته در قطار باید فاصله اجتماعی بیش از یک متر را رعایت کنند.

‌به گزارش ایمنا، طبق تحقیقی جدید اگر در سفری دو ساعته، مسافران قطار در فاصله ۲.۵ متری فردی بنشینند که مبتلا به کرونا است، احتمال دارد آن‌ها نیز به این بیماری مبتلا شوند. محققان پروژه "ورد پاپ" در دانشگاه ساوث هامپتون در پژوهش خود متوجه شدند برای ایمن ماندن در یک سفر یک ساعته در قطار افراد باید فاصله اجتماعی بیش از یک متر را رعایت کنند.

این تحقیق براساس اطلاعات قطارهای سریع السیر چین و با همکاری سازمان‌های دولتی چینی از جمله آکادمی علوم چین انجام شده است. در تحلیل‌های در نظر گرفته شده در این پژوهش، شیوع ویروس کرونا بین ۱۹ دسامبر ۲۰۱۹ تا ۶ مارس ۲۰۲۰ بررسی و مشخص شد فرد مبتلا به ویروس کرونا به طور متوسط ۰.۳۲ درصد از افرادی را که تا فاصله سه صندلی در کنار و پنج صندلی جلو یا پشت سر او نشسته‌اند، مبتلا می‌کند.

احتمال ابتلای مسافرانی که در فاصله نزدیکی از فرد مبتلا می‌نشینند ،۳.۵ درصد است. همچنین نرخ انتقال ویروس به بیمارانی که در یک ردیف نشسته‌اند نیز ۱.۵ درصد اعلام شده است.

دکتر شنگجی محقق ارشد این پژوهش گفت: تحقیق ما نشان می‌دهد هرچند ریسک ابتلا به کووید ۱۹ در قطار بالا است، اما موقعیت صندلی فرد و مدت زمان سفر در انتقال بیماری از فرد مبتلا به بقیه اثر دارد.

این پژوهش در ژورنال Clinical Infectious Diseases منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

کد خبر 436568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.