ثبت نام ۱۵۰ هزار راننده تاکسی برای وام ۶ میلیونی

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به واگذاری تسهیلات حمایتی به رانندگان تاکسی، گفت: این تسهیلات سه ماه تنفس اقساط دارد و با احتساب این سه ماه ظرف ۲۴ ماه قابل بازپرداخت است، تاکنون ۱۵۰ هزار راننده مراحل ثبت نام خود را تکمیل کرده و در فرآیند دریافت این تسهیلات قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مرتضی ضامنی با اشاره به تسهیلات اعطایی به رانندگان تاکسی در پی شیوع کرونا اظهار کرد: دو نوع تسهیلات در حوزه رانندگان تاکسی به آنها اعطا شده که نخستین آن با همکاری بنیاد علوی از سوی بنیاد مستضعفان برای رانندگان آسیب دیده به صورت قرض الحسنه و به مبلغ دو میلیون تومان پرداخت می‌شود که تاکنون ۱۵ هزار نفر از رانندگان تاکسی این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: تسهیلات مشاغل آسیب دیده نیز توسط وزارت رفاه به مبلغ شش میلیون تومان به تمامی رانندگان تاکسی و سرویس مدارس که در سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند و بیمه ویژه رانندگی تأمین اجتماعی دارند و یا فاقد بیمه هستند پرداخت می‌شود؛ رانندگان پس از ثبت نام در سامانه کارا با احراز فعالیت آنها به شعبه بانک برای اخذ وام شش میلیون تومانی با سفته و یا چک به عنوان ضامن معرفی خواهند شد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور ادامه داد: در پرداخت تسهیلات دو میلیون تومانی که با همکاری اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری و بنیاد مستضعفان انجام داده تعداد پرداخت این تسهیلات محدود است و تنها برای رانندگان آسیب دیده‌ای که خود و یا خانواده آنها بیمار شده‌اند و توسط سازمان‌های تاکسیرانی شناسایی می‌شوند پرداخت خواهد شد. این تسهیلات با نرخ کارمزد چهار درصد و در ۲۴ ماه بازپرداخت خواهد شد؛ تاکنون ۱۵ هزار نفر از رانندگان این تسهیلات را دریافت کرده اند و در گام اول تا ۲۵ هزار نفر از رانندگان این تسهیلات را دریافت می‌کنند. امیدواریم در فاز دوم نیز ۲۵ هزار نفر دیگر این تسهیلات را دریافت کنند.

ضامنی درباره تسهیلات اعطایی شش میلیون تومانی به رانندگان تاکسی و سرویس‌های مدارس گفت: پیرو مصوبه هیئت وزیران برای حمایت از مشاغل آسیب دیده، تاکسیرانان نیز در جمله این مشاغل قرار گرفتند تا پس از ثبت نام در سامانه کارا این تسهیلات را دریافت کنند. این تسهیلات سه ماه تنفس دارد و با احتساب این سه ماه ظرف ۲۴ ماه قابل بازپرداخت است، تاکنون ۱۵۰ هزار نفر رانندگان ثبت نام خود را تکمیل و در فرآیند دریافت این تسهیلات قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به پلاک گذاری تاکسی‌های دو گانه سوز عنوان کرد: بر اساس قانون پلاک گذاری برای تاکسی‌ها استاندارد یور و۴ به استاندارد یور و۶ ارتقا پیدا کرد، اما تعدادی از خودروها با استاندارد یور و۴ تولید شده بود که اجازه پلاک گذاری آنها داده نمی‌شد، لذا با موافقت و مصوبه هیأت وزیران برای پنج هزار تاکسی یور و۴ اجازه پلاک گذاری صادر شد که فرآیند آن نیز آغاز شده است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تاکید کرد: در حال حاضر رانندگان تاکسی در سراسر کشور در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی از ماسک استفاده می‌کنند و تمامی پروتکل‌ها را به صورت دقیق رعایت می‌کنند.

کد خبر 436551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.