تاثیر "تتراسایکلین" در بهبود ناراحتی حاد تنفسی کووید ۱۹

محققان می‌گویند تتراسایکلین ها فقط نقش آنتی بیوتیکی ندارند بلکه دارای خواص ضدالتهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی نیز هستند.

به گزارش ایمنا، به نظر می‌رسد کروناویروس ابتدا به لایه بیرونی مجاری هوای انسان حمله می‌کند. در بیماران مبتلا به نوع شدید آن، بیماری پیشرفت کرده و منجر به نارسایی تنفسی و سندروم ناراحتی حاد تنفسی می‌شود.

در این شرایط نیاز به درمان فوری بسیار ضروری است چراکه شواهد نشان می‌دهد تأثیرات فوق التهابی و تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن از عوامل مؤثر در پیشرفت بیماری هستند.

در مطالعه جدید محققان دانشگاه هاروارد دریافتند تتراسایکلین به خاطر تأثیر در تنظیم سیستم ایمنی در درمان بیماری کووید ۱۹ مؤثر است.

تتراسایکلین علاوه بر فعالیت ضدباکتریایی دارای عملکرد ضدالتهابی هم است. این دارو دارای توانایی توقف تکثیر سلول‌های T و کاهش تولید مولکول‌های سیگنال‌ده التهابی است. این دارو برای درمان HIV و مالاریا هم استفاده می‌شود.

محققان در این مطالعه دارو تتراسایکلین را بر روی ۲۴ بیمار بررسی کردند. نتایج نشان داد تتراسایکلین می‌تواند نیاز به دستگاه تهویه ونتیلاتور و طول مدت بستری بودن در ICU را در بیماران کاهش دهد.

بنا به گزارش مهر، از آنجایی که معمولاً کروناویروس موجب تقویت سلول‌های لایه بیرونی دستگاه تنفسی می‌شود و واکنش‌های التهابی ریه را ترغیب می‌کند. این شرایط از طریق تتراسایکلین ها متوقف می‌شود.

کد خبر 436529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.