۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
هوای اصفهان سالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۹۶ در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه _یازدهم مردادماه_ با میانگین ۸۷ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۹۶ در وضعیت سالم (قابل قبول) است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۰، خیابان استانداری روی عدد ۷۷، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۴، خیابان پروین روی عدد ۸۸ و خیابان رودکی روی عدد ۸۲ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۹۴ و شاهین شهر با میانگین ۵۵ در وضعیت سالم و در مبارکه با میانگین ساعتی ۱۲۵، نجف آباد با میانگین ۱۰۵ و کاشان با میانگین ۱۳۰ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 436486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.