جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه مناسبات با ترکیه است

رئیس جمهور با اشاره به روابط خوب ایران و ترکیه در بخش‌های مختلف بویژه در زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری، گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه و برادرانه با ترکیه است.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با وی، با تبریک عید سعید قربان به دولت و مردم ترکیه، اظهار کرد: دو کشور همچنان که تاکنون برای مقابله با بیماری کرونا در کنار هم بوده اند، با همکاری و تبادل تجربیات بتوانند تلاش‌های خوبی برای مهار این بیماری داشته باشند.

وی با اشاره به برخی مسائل و مشکلات در منطقه، ابراز امیدواری کرد: با تلاش و همکاری همه کشورهای منطقه شاهد ثبات و آرامش در سرتاسر منطقه باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز آمریکا در حال اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران است، تاکید کرد: باید در این شرایط کشورهای دوست و همسایه مانند ایران و ترکیه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های خود را توسعه دهند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز در این گفت و گو با تبریک عید سعید قربان، خاطرنشان کرد: این عید برای مردم دو کشور و همه مسلمانان جهان موجب خیر و برکت باشد.

وی با تجلیل از تلاش‌های موفقیت آمیز دولت و ملت ایران در مقابله با بیماری کرونا، بر ضرورت توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات در این مسیر تاکید کرد.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به لزوم گسترش روابط و همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه و تسریع در انجام مبادلات تجاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهار امیدواری کرد تا جلسه شورای عالی همکاری‌های راهبردی دو کشور در آینده نزدیک برگزار شود.

کد خبر 436457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.