روحانی: ایران محدودیتی برای توسعه روابط با قطر ندارد

رییس جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با امیر قطر روابط تهران و دوحه را دوستانه و برادرانه دانست و بر ضرورت تلاش در جهت توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌های همه جانبه تاکید کرد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در تماس تلفنی «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر باوی، با تبریک عید سعید قربان به دولت و ملت قطر ابراز امیدواری کرد: این عید برای همه مسلمانان جهان مبارک بوده و همگان بتوانند از برکات این عید بزرگ استفاده کنند.

وی روابط ایران و قطر به عنوان دو همسایه قدیمی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران ایران هیچ مانع و محدودیتی برای توسعه روابط و همکاری‌ها با قطر به عنوان کشور دوست و برادر ندارد.

رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد: تا با تلاش مسئولان دو کشور در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر، شاهد توسعه و تحرک در همکاری‌ها و مناسبات اقتصادی فی‌مابین بوده و در آینده نزدیک با بهبود شرایط اجلاس حضوری مسؤولان دو کشور برگزار شود.

وی با اشاره به ضرورت توسعه روابط ایران و قطر با توجه به شرایط حساس منطقه، خاطرنشان کرد: امنیت و ثبات منطقه تنها در چارچوب همکاری‌های منطقه‌ای قابل دسترس است و مطمئناً با گسترش همکاری‌ها می‌توانیم شرایط بهتری را برای منطقه به ارمغان بیاوریم.

«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، نیز در این گفتگوی تلفنی با تبریک متقابل عید سعید قربان به دولت ملت ایران ابراز امیدواری کرد: این عید برای ملت‌های مسلمان جهان همراه با خیر و برکت باشد.

وی با اشاره به ضرورت توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر، تصریح کرد: توسعه مناسبات و همکاری‌ها با ایران همواره برای قطر اهمیت داشته و امیدواریم با عبور از سختی‌ها و مشکلات در راستای توسعه بیش از پیش و همه جانبه روابط دو کشور گام‌های بلندی برداشته شود.

کد خبر 436376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.