ایستگاه میدان قطب خط ۱ مترو تبریز به زودی به بهره برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز گفت: ایستگاه میدان قطب به عنوان یکی از ایستگاه‌های باقی مانده از خط یک قطار شهری تبریز به زودی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایمنا، بهرام فرهخت در این باره اظهار کرد: خط یک قطار شهری تبریز شامل ۱۸ ایستگاه و به طول ۱۷ کیلومتر است که در حال حاضر ۱۴ ایستگاه آن به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: ایستگاه میدان قطب به عنوان یکی از چهار ایستگاه باقی مانده این خط به زودی به بهره برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز با بیان اینکه خط یک قطار شهری تبریز از ائل گلی آغاز شده، افزود: فاز یک و دو این خط از ائل گلی تا ایستگاه شماره ۱۲ (میدان کهن) بوده و فاز سه نیز از ایستگاه ۱۲ تا ۱۸ (شهرک نور) واقع شده است.

وی تصریح کرد: ساعت خدمات دهی فاز یک و دو قطار شهری از ۶.۳۰ صبح تا ۲۱ شب و ساعت کاری فاز ۳ نیز از ۱۱ تا ۱۴ خواهد بود.

فرهخت از کاهش زمان انتظار و توسعه هر چه بیشتر فاز سه خط یک قطار شهری به عنوان دو اهتمام جدی این شرکت نام برد و افزود: طی روزهای گذشته زمان انتظار مترو از ۱۷ به ۱۳ دقیقه کاهش یافته است؛ هر چند در این میان برای ما کاهش ثانیه‌ها نیز حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: روزانه ۷ هزار نفر توسط مترو تبریز جابجا می‌شود در حالی که ظرفیت جابجایی ۹۲ هزار نفر هم وجود دارد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز خاطرنشان کرد: هدف گذاری طراحی خط یک با زمان انتظار دو دقیقه و جابجایی روزانه ۶۰۰ هزار نفر است.

وی یادآور شد: امیدواریم با تعامل هر چه بیشتر بین این شرکت و سازمان قطار شهری و ارگان‌های دیگر، تا پایان امسال شاهد تحویل گیری چهار ایستگاه باقی مانده و تبدیل شدن مسیر تک تونله به دو تونله باشیم.

کد خبر 435685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.