دستیاران با سوابق تحصیلی، وارد چرخه ارائه خدمت می‌شوند

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: احتمالاً سه چهارم دستیاران با توجه به سوابق تحصیلی، واجد شرایطی خواهند بود که می‌توانند بدون امتحان و در اسرع وقت به چرخه ارائه خدمات وارد شوند.

به گزارش ایمنا به نقل از وبدا، علی اکبر حقدوست ضمن قدردانی از زحمات طاقت فرسای اعضای هیئت علمی بالینی و دستیاران سال آخر پزشکی در ایام سخت کرونا، اظهار کرد: امتحان ارتقا گواهی نامه و دانشنامه تخصصی یکی از دغدغه‌های اصلی شما بزرگواران بوده و هست. حفظ استانداردهای آموزشی از یک طرف و کاهش فشار روانی از طرف دیگر و صدالبته توجه خاص به تأمین نیازهای درمانی سطح کشور، شرایط ویژه‌ای را ایجاد نموده است که نیاز به اتخاذ تدابیر و تصمیمات جدی را پررنگ می‌کند. بعد از رایزنی‌های گسترده به لطف خداوند تصمیمات اعلام شده وزارت به نظر تأمین کننده حداکثری خواسته‌های تمامی ذی‌نفعان است.

وی خطاب به اعضای هیأت علمی بالینی و دستیاران سال آخر پزشکی، خاطر نشان کرد: با توجه به استقلال بخش‌های آموزشی و نظرات دانشگاه‌ها و مورد سوابق تحصیلی، احتمالاً بیش از سه چهارم دستیاران واجد شرایطی خواهند بود که می‌توانند بدون امتحان مشخص شمرده شده و در اسرع وقت به چرخه ارائه خدمات وارد شوند.
وی افزود: بدین شکل هم در شهریور ماه نیروهای توانمند و پرانرژی نیازهای اصلی درمان را پاسخ خواهند داد و هم این متخصصین جدید فرصت خواهند داشت قبل از شروع سال تحصیلی زمینه استقرار خانواده خود را در محل تعیین شده ساده‌تر فراهم نمایند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره اینکه اهمیت آزمون دانشنامه برای دستیاران ساعی بر کسی پوشیده نیست، گفت: این عزیزان سال‌ها با صرف وقت بسیار بالا تلاش می‌کنند با ارتقا دانش و مهارت خود به سطح برتر دست پیدا کنند و شرایط خاص کرونا و فشارهای ماههای اخیر از یک طرف و نیاز وافر بخش درمان باعث شده است که دغدغه این گروه از دستیاران افزایش یابد.

حقدوست، تصریح کرد: به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا در امتحان سال جاری در شهریورماه برای داوطلبینی که در شهریورماه طرح خود را آغاز می‌کنند در امتحان امتیازاتی در نظر گرفته شود تا اگر ایشان از وقت مطالعه خود برای ارائه خدمت و شروع به کار سریع‌تر می‌کاهند به شکل‌گیری منطبق بر چارچوب‌های قانونی کمک شوند.

وی اظهارکرد: طبیعی است همه این موارد جزئیات بسیاری دارد که به تدریج به اطلاع خواهد رسید تا دغدغه‌ها کاهش و سوالات بی جواب باقی نماند.

کد خبر 435654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.