جلسه مشترک کمیته استعدادیابی فدراسیون کاراته و وزارت ورزش

جلسه مشترک کمیته استعدادیابی فدراسیون کاراته با مدیران دفتر استعدادیابی وزارت ورزش امروز در محل فدراسیون کاراته برگزار شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، جلسه مشترک کمیته استعدادیابی فدراسیون کاراته با مدیران دفتر استعدادیابی وزارت ورزش امروز (یکشنبه ۵ مرداد ماه) در محل فدراسیون کاراته با حضور حسن رنگرز سرپرست دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان، سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته و دیگر مدیران دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و کمیته استعدادیابی فدراسیون کاراته برگزار شد.

رنگرز در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه در سه، چهار ماه گذشته از ۱۶ فدراسیون بازدید به عمل آوردیم، اظهار داشت: از نزدیک در جریان فعالیت‌های استعدادیابی این فدراسیون‌ها قرار گرفتیم. انصافاً یکی از فدراسیون‌های فعال و پیش رو در امر استعدادیابی کاراته بوده است. کاراته همیشه یکی از فدراسیون‌های قوی و غنی ورزش بوده، با جامعه آماری قابل ملاحظه هم عرض رشته‌های محدود مدال‌آور المپیک است. ان‌شاالله در توکیو نیز با کسب مدال قاعده کسب مدال توسط تنها ۴ رشته ورزشی را بشکند.

وی افزود: کاهش جامعه آماری در رشته‌هایی چون کشتی، وزنه برداری و کاراته الزاماً ما را به سمت استعدادیابی سوق می‌دهد. استعدادیابی از بخش‌های مهم فدراسیون کاراته است، امیدواریم این توجه در آینده نیز بیش از این شود.

رئیس فدراسیون کاراته هم عنوان داشت: افت جمعیتی یکی از تهدیدات رشته‌های انفرادی به ویژه کاراته است. ما در بخش جذب استعدادها مشکل داریم. یکی از برنامه‌هایی که دنبال ان هستیم این است که جذابیت‌های کاراته را بهتر نشان دهیم تا بتوانیم در رده‌های نونهالان و نوجوانان علاقه مندان بیشتری را جذب کنیم.

کد خبر 435637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.