ارتقای امنیت شبکه در شهرداری بندرعباس

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس گفت: برای ارتقای امنیت شبکه در مجموعه شهرداری، چهار دستگاه تامین امنیت شبکه همراه بزودی خریداری شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایمنا، علی پاسلارزاده در این ارتباط اظهار کرد: توجه به امنیت شبکه، فارغ از سرمایه گذاری در حوزه الکترونیکی کردن امور است.

وی با بیان اینکه تامین امنیت در این حوزه یک مسئله حیاتی است، افزود: شهرداری بندرعباس از سال ۹۲ به سمت الکترونیکی شدن کارها در حال پیشرفت است، زیرا الکترونیکی شدن خدمات مزایای قابل توجهی به دنبال خواهد داشت و با توجه به شیوع ویروس کرونا در سال جاری و محدودیت‌های ایجاد شده در عبور و مرور شهروندان فرصت خوبی است که این سازمان، خدمات شهرداری را به سمت غیر حضوری ببرد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس با بیان اینکه چالش‌های این امر نیز اجتناب ناپذیر است، ادامه داد: یکی از مزایای اصلی این اقدام اساسی، این است که اقدامات طبق رویه مشخص پیش می‌رود و ثبت موارد اداری خدمات ارائه شده به صورت الکترونیکی، از کاغذی به سیستمی تبدیل می‌شود.

وی از کاهش بروکراسی و افزایش سرعت کارها به عنوان اصلی‌ترین مزایای الکترونیکی کردن خدمات شهرداری عنوان کرد و ادامه داد: همزمان با افزایش خدمات الکترونیک، حجم داده و اهمیت حفظ داده‌ها نیز افزایش می‌یابد و همین مسئله نیازمند تمهیدات ویژه بوده و مجموعه این عوامل باعث شده که امنیت شبکه اهمیت بیشتری نسبت به قبل داشته باشد.

پاسلارزاده با تاکید بر اینکه هزینه کردن برای تامین امنیت شبکه مانند انجام اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه در برابر کرونا است، گفت: در حال حاضر، بحث ارتقا امنیت شبکه در شهرداری بندرعباس از چند جنبه در حال انجام است.

وی در همین زمینه عنوان کرد: بالا بردن و ارتقای دانش فنی کاربران و نگهدارندگان سیستم، لازمه ارتقای امنیت شبکه است که این سازمان در همین زمینه اقدامات لازم را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس با تاکید بر اینکه برای دستیابی به امنیت بهتر در این زمینه کاربرها و راهبرهای مجموعه شهرداری بندرعباس باید دید صحیحی از اهمیت امنیت شبکه داشته باشند، اظهار کرد: آموزش، تغییر رویه در سیستم‌ها و استراتژی‌ها، ارزیابی سیاست‌ها و بازنگری برای تغییر اشتباهات، شناخت نقاط ضعف و حرکت همراه با تکنولوژی از دیگر موارد لازم برای داشتن امنیت لازم در شبکه است.

وی اضافه کرد: بروز رسانی در حیطه‌های سخت افزاری، نرم افزاری و میان افزاری از دیگر موارد لازم برای ارتقا امنیت شبکه در شهرداری بندرعباس است که طی برنامه مشخص در دستور کار قرار دارد.

پاسلارزاده با بیان اینکه با مساعدت شهردار بندرعباس برای ارتقا امنیت شبکه در مجموعه شهردار، چهار دستگاه تامین امنیت شبکه همراه بزودی پس از خریداری، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، افزود: بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای این دستگاه‌ها اختصاص یافته است.

کد خبر 435606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.