انجام روزانه بیش از ۲ هزار سفر در تهران با دوچرخه‌های اشتراکی

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران با بیان اینکه روزانه بیش از دو هزار سفر از طریق دوچرخه‌های اشتراکی در تهران انجام می‌گیرد، گفت: کاربران قبل از استفاده از دوچرخه نسبت به ضدعفونی آن اقدام کنند.

به گزارش ایمنا، یعقوب آزاده‌دل با اشاره به آمار مسافران دوچرخه‌های اشتراکی در تهران اظهار کرد: تعداد دوچرخه‌های بی‌دود در سطح شهر تهران امسال دو برابر خواهد شد و در حال حاضر ۱۰۰۰ دوچرخه اشتراکی برای استفاده شهروندان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه روزانه بیش از دو هزار سفر از طریق دوچرخه‌های اشتراکی در سطح تهران انجام می‌شود، گفت: نسبت به سال گذشته و قبل از شیوع کرونا آمار مسافران دوچرخه در تهران دو تا سه برابر شده است.

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران ادامه داد: سهم استفاده از دوچرخه در جابه‌جایی مسافران در تهران ۰.۸ درصد است و شهرداری در تلاش است از طریق در نظر گرفتن تمهیداتی این رقم را به بیشترین میزان برساند.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از کارشناسان معتقدند دوچرخه‌های بی‌دود در انتقال شیوع کرونا به دلیل استفاده متعدد کاربران آلوده به ویروس کووید ۱۹ است و چه اقدامی جهت رفع این مشکل باید انجام شود، گفت: شرکت دوچرخه‌های اشتراکی بی‌دود از آغاز موج اول شیوع کرونا نسبت به ضدعفونی دوچرخه‌ها اقدام کرد و این مساله به صورت روزانه نیز مدنظر قرار گرفته شده است.

آزاده‌دل گفت: به همه کاربران توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از استفاده از دوچرخه نسبت به ضدعفونی محلی که دست خود را در آن قرار می‌دهند، اقدام کنند.

وی درباره حمل دوچرخه توسط مسافران در مترو گفت: مسافران دارای دوچرخه، فقط از واگن مشخص شده قطارها می‌توانند استفاده کنند و باید توجه داشته باشند که سوار شدن بر روی دوچرخه در همه ایستگاه‌ها و قطارهای مترو ممنوع است و مسافران دارای دوچرخه تنها مجاز به حمل دوچرخه در اماکن مترو هستند.

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران با بیان اینکه حمل دوچرخه برقی به صورت روشن در اماکن مترو ممنوع است، گفت: استفاده از پله‌های برقی و آسانسور جهت حمل دوچرخه نیز ممنوع است همچنین لباس مسافران حمل‌کننده دوچرخه باید متعارف با عرف عمومی و شرعی جامعه باشد.

وی خاطرنشان کرد: حمل دوچرخه‌های تا شو به امکان مترو در همه روزها به جز ساعات پیک مسافری ایام عادی (شنبه تا پنج‌شنبه ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ و ۱۶ تا ۱۹ عصر)، مجاز است.

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران گفت: حمل دوچرخه‌های تا شو به امکان مترو تا ابعاد حداکثر ۳۰ در ۶۰ در ۹۰ سانتی‌متر مجاز است. همچنین حمل دوچرخه‌های معمولی در ایام عادی از شنبه تا پنج‌شنبه قبل از ساعت ۶:۱۵ و بعد از ساعت ۲۰ است که در ایام تعطیلات رسمی در تمامی ساعات بهره‌برداری از مترو مجاز است.

منبع: فارس

کد خبر 435573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.