۴۰ درصد فضای سبز شهرکرد کاملاً خشک می‌شود!

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد گفت: در حال حاضر سه حلقه چاه آب اینش هر خشک شده و سال آینده نیز ۴۰ درصد فضای سبز از بین می‌رود.

به گزارش ایمنا، سید رضا هاشمی با بیان اینکه بحران آب جدی است، اظهار کرد: سال آینده حتی اگر بزرگ‌ترین پیمانکاران را برای فضای‌سبز شهرکرد به کارگیری کنیم باز هم توان نگه‌داری و توسعه فضای سبز را نداریم، زیرا با بحران جدی آب مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه سه حلقه چاه تأمین آب فضای سبز خشک شده است، افزود: در حال حاضر چاه کشتارگاه، چاه ورزش و چاه ۱۲ محرم خشک شده و چاه ورودی شرقی نیز در حال خشک شدن است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای‌سبز شهری شهرداری شهرکرد اضافه کرد: با توجه به اینکه در کشتارگاه ۱۵.۵ هکتار کشت انجام و چاه مربوطه خشک شده است، باید با تانکر آبرسانی شود.

هاشمی ادامه داد: در زمین سولدره یک چاه وجود دارد که در حال حاضر می‌توان از آن استفاده کرد، اما اگر شرکت آب منطقه‌ای اجازه کف‌شکنی ندهد سال آینده ۴۰ درصد فضای سبز شهرکرد خشک می‌شود.

وی گفت: استان همجوار برای کشت‌های توده‌ای از آبیاری غرقابی استفاده می‌کند و مشکلی از لحاظ آب ندارد، اما ما برای نگه‌داری همین فضای سبز به مشکل برخورده‌ایم و برای توسعه آن مصیبت‌هایی فراوان داریم.

کد خبر 435556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.