۳ دلیل برای افزایش بیشتر قیمت طلا در بازار جهانی

طلا در دو ماه گذشته با رشد بی سابقه قیمت همراه بوده و تحلیلگران معتقدند برخی شرایط، زمینه را برای تداوم و تشدید این روند صعودی هموارتر کرده است.

به گزارش ایمنا، سه دلیل برای افزایش بیشتر قیمت طلا وجود دارد. اصلی‌ترین دلیل این افزایش این است که محرک بیشتری برای جلب توجه به سوی این فلز در سراسر جهان وجود دارد. روز گذشته صندوق بازپرداخت اروپا توافق کرد و همین مساله فشار بر انگلیس را برای تزریق محرک‌های اقتصادی بیشتر- با توجه به برگزیت - بیشتر می‌کند.

علاوه بر این، افزایش موارد ابتلاء به ویروس COVID-۱۹ در سطح جهان، به ویژه در ایالات متحده به این معنی است که صندوق فدرال احتمالاً نرخ بهره را بیش از پیش کاهش دهد که این امر، توجه بیشتری را به سوی طلا جلب می‌کند. بنابراین، سه دلیل برای حمایت از تداوم صعود طلا وجود دارد:

مقامات فدرال هشدار داده‌اند که ایالات متحده چشم‌انداز بدتری دارد و تدابیر تسکینی و کمکی، پاسخ به این چشم‌انداز نامطلوب است. به اعتقاد این مقامات، سیاست گذاری ها باید مطابق با وضع موجود باشد تا از این طریق فشار بالایی که به اقتصاد می اید را کاهش داد.

دلیل دوم این است که انتظار می‌رود بانک مرکزی انگلیس به فراخور برگزیت و شیوع کووید ۱۹، تدابیر تشویقی بیشتری را به اقتصاد این کشور تزریق کند. اقتصاددانان در گلدمن ساکس معتقدند که این بانک می‌تواند در ماه اوت اعلام کند که نرخ‌های بهره می‌تواند منفی شود.

سومین دلیل برای افزایش بیشتر قیمت طلا این است که، ژان سباستین ژاک، مدیر ریو تینتو معتقد است عدم اطمینان موجود در بازار ناشی از عدم تردید در این سوال است که پرواضح است که کرونا موج دومی خواهد داشت؛ حال زمان آن کی است، مشخص نیست. بنابراین طلا به آسانی به سطح ۱۸۰۰ دلاری رسیده و در این سطح پشتیبانی می‌شود. اینکه قیمت فلز زرد تا پایان سال دو هزار دلاری شود، غیرممکن نیست.

منبع: سایت طلا

کد خبر 435476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.