واحدهای مسکن مهر تا پایان آبان ماه تحویل داده می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی آخرین جزئیات تکمیل واحدهای مسکونی مهر که بخش عمده آنها بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن بوده است را اعلام کرد و گفت: پایان آبان ماه تمامی واحدهای باقیمانده مسکن مهر به غیر از پرونده های دارای مشکلات حقوقی و زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی به متقاضیان تحویل می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی علی نیبان درباره روند تکمیل و تحویل واحدهای باقیمانده مسکن مهر اظهار کرد: تا پایان آبان‌ماه امسال تمامی واحدهای باقیمانده مسکن مهر در استان‌ها جمع‌بندی خواهند شد و مراسم اختتامیه واحدهای مسکونی مهر در استان‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد. همچنانکه در تعدادی از استان‌ها مراسم اختتام مسکن مهر برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون هفته‌ای دو جلسه به شکل ویدئوکنفرانس با استان‌ها جلسه پیگیری اتمام مسکن مهر و اختتام آنها برگزار می‌شود، افزود: استان‌ها در حال تلاش برای اتمام پروژه واحد مسکن مهر هستند. منابعی نیز برای اجرا و تکمیل پروژه مسکن مهر و تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر بر اساس بند ب تبصره ۸ قانون بودجه مشخص و به استان‌ها ابلاغ شده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: منابع تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر در اختیار استان‌های قرار گرفته و استان‌هایی که واحدهای باقیمانده مسکن مهر دارند با راهبری و نظارت ستاد وزارتخانه تلاش می‌کنند تا در زمان مقرر؛ پایان آبان ۹۹، تمامی واحدهای باقیمانده را به غیر از واحدهایی که دارای مشکلات حقوقی و سایر مشکلات هستند به متقاضیان تحویل دهند.

به گفته وی، پرونده‌های دارای مشکلات حقوقی که در دستگاه قضا در حال بررسی هستند، مسکن‌های مهر فاقد متقاضی و واحدهای مسکن مهر زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی از مجموعه واحدهای مسکن مهر کسر خواهند شد.

نبیان تصریح کرد: در خصوص مسکن‌های مهری که هم اکنون فاقد متقاضی هستند رایزنی‌هایی با برخی از نهادهای انقلابی از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام (ره)، نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی شده که چنانچه متقاضی آن واحدها باشند، در اختیار آنها قرار بگیرد که بخش عمده‌ای از واحدها تعیین تکلیف شده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: پرونده‌های دارای مشکلات حقوقی ۱۰ هزار و ۴۹ واحد، زیر پیشرفت فیزیکی ۴۴۰۵ واحد و فاقد متقاضی ۱۴ هزار و ۲۳۳ واحد هستند که از این میزان، در مجموع ۸۸۸۸ واحد تعیین تکلیف شده که بخشی از آنها به طرح اقدام ملی مسکن منتقل شده است.

کد خبر 435473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.