ناظر قیمت گذاری تاکسی‌های اینترنتی اتحادیه کسب و کارهای مجازی است

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران گفت: طبق توافقنامه شهرداری تهران با شرکت‌های تاکسی اینترنتی، آن‌ها موظف هستند چنانچه رقم کرایه‌شان از نرخ مصوب تاکسی‌های تلفنی شهر بالاتر بود به مسافر اعلام کنند.

به گزارش ایمنا، علیرضا قنادان در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا شهرداری تهران نظارتی بر نرخ گذاری کرایه تاکسی‌های اینترنتی دارد؟ اظهار کرد: شهرداری تهران امکان نظارت و تعیین نرخ گذاری کرایه تاکسی‌های اینترنتی را ندارد سال گذشته توافق دوجانبه‌ای میان شهرداری تهران و شرکت‌های تاکسی اینترنتی منعقد شد که بر این اساس، شهرداری تهران تنها می‌تواند بر استاندارد آلاینده‌ها، ضوابط رانندگان و رعایت اصول ناوگان تاکسی‌های اینترنتی نظارت کند.

به گفته وی تاکسی‌های اینترنتی در حوزه قیمت گذاری زیر مجموعه اتحادیه کسب و کارهای مجازی هستند و اتحادیه باید قیمت گذاری تاکسی‌های اینترنتی را تعیین و بر آن نظارت کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران با اشاره به توافقنامه شهرداری تهران با تاکسی‌های اینترنتی، تصریح کرد: تنها بخش کوچکی از نرخ گذاری کرایه تاکسی‌های اینترنتی مربوط به نظارت شهرداری است طبق این دستورالعمل، تاکسی‌های اینترنتی موظف هستند چنانچه رقم کرایه‌شان از نرخ مصوب تاکسی‌های تلفنی در شهر بالاتر بود به مسافر اعلام کنند.

وی با بیان اینکه تاکسی‌های اینترنتی بر اساس شاخص‌هایی نظیر ترافیک، زمان سفر، میزان عرضه و تقاضای مسافر، نرخ پویا دارند، افزود: اگر قرار باشد که نرخ تاکسی‌های اینترنتی از نرخ تاکسی‌های رسمی تلفنی مصوب شورای شهر بالاتر باشد، راننده باید در لحظه درخواست سفر به مسافر اعلام کند که نرخ اعلامی از نرخ مصوب تاکسی‌های تلفنی بالاتر است و در صورت پذیرفتن مسافر، ثبت سفر انجام می‌شود باید مسافر اطلاع یابد که باید نرخ بالاتری نسبت به نرخ مصوب شورای اسلامی شهر تهران را به راننده تاکسی اینترنتی بپردازد.

قنادان درباره قیمت‌های گران تعدادی از تاکسی‌های فرودگاه مهرآباد، خاطرنشان کرد: تاکسی‌های فرودگاه مهرآباد یک سامانه تعیین نرخ جداگانه دارند که سالیانه بر اساس نرخ مصوب شورای اسلامی شهر تهران، افزایش نرخ ابلاغ و اعمال می‌شود. قیمت تاکسی‌های لوکس یا ویژه، گران‌تر از باقی تاکسی‌های معمولی است. تاکسی‌های ویژه نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند که ۲۰ درصد و ۴۰ درصد گران‌تر از نرخ کرایه تاکسی‌های معمولی هستند. اینگونه نیست که در فرودگاه تنها تاکسی ویژه وجود دارد بلکه تاکسی معمولی به تعداد بیشتری مستقر است تا اگر مسافر تمایل به استفاده از تاکسی ویژه نداشت با تاکسی معمولی به جابه‌جایی سفر بپردازد.

بر اساس گزارش سایت شهر، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران درباره تعیین قیمت تاکسی‌های راه آهن، گفت: تاکسی‌های راه آهن از تاکسی‌متر استفاده می‌کنند. همچنان پرداخت کرایه در راه آهن و ترمینال‌ها بر اساس تاکسی‌متر است.

منبع: ایسنا

کد خبر 435449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.