افزایش ۱۰۰ درصدی تسهیلات پرداختی به دانش‌بنیان‌ها

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: تسهیلات این بانک به شرکت های دانش بنیان در سه ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۰۰ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش ایمنا به نقل از شاتا، حسین مهری اظهار کرد: این بانک بر اساس رسالت اجتماعی خود از سال ۹۷ پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در سال ۹۸ در مجموع ۱۰ هزار میلیارد و ۷۸۵ میلیون ریال به ۸۰ شرکت دانش بنیان پرداخت شده و در سه ماهه نخست سال جاری نیز تسهیلاتی به میزان دو هزار میلیارد و ۲۳۳ میلیون ریال به ۲۹ شرکت دانش بنیان اعطا شده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: در مجموع از سال ۹۷ تا پایان سه ماهه امسال تسهیلاتی بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد ریال به ۱۸۲ شرکت دانش بنیانی که به بانک صنعت و معدن معرفی شده‌اند، تعلق گرفته و پرداخت شده است.

مهری همچنین از امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه‌های امیرکبیر و صنعتی شریف در جهت حمایت از استارت‌آپ ها سخن گفت و اظهار کرد: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی در حوزه تولید کشور همواره حامی و پشتیبان خوبی برای شرکت‌های دانش بنیان بوده و درصدد هستیم تا همکاری با مراکز تولید علم و فناوری در این زمینه را افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع شیوع ویروس کرونا تاکنون نیز این بانک تعامل مناسبی با شرکت‌های فعال در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و محصولات دارویی و بهداشتی داشته و شش هزار میلیارد و ۴۱۷ میلیون ریال به شرکت‌های یاد شده پرداخت نموده است.

کد خبر 435421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.