تمهیدات وزارت صمت در تامین مواد اولیه صنعت لوازم خانگی

معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با نمایندگانی از تشکل های تخصصی صنعت لوازم خانگی از اتخاذ تمهیداتی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت با همکاری بانک مرکزی و گمرک خبرداد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایپاه خبری وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی با تشریح سیاست‌های اقتصادی کشور اظهار کرد: اقتصاد جهانی با شرایط پیچیده‌ای دست به گریبان است و در چنین شرایطی شیوع بیماری کرونا بیش از هر چیز اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داده است.

وی افزود: در چنین شرایط پیچیده‌ای حضور دولت‌ها در اقتصاد و صنعت امر ممدوحی است چراکه اقتصاد جهانی در حال کوچک شدن است و در همه اقتصادها دولت‌ها به کمک صنعتگران می‌آیند.

صادقی نیارکی اظهار کرد: مداخله دولت در اقتصاد برای بسترسازی جهت تنظیم فرایند تولید در حلقه‌های مختلف صنعتی، تکمیل زنجیره‌های ارزش، افزایش ارزش افزوده صنایع و… بوده و سعی ما برای این است با تنظیم و مدیریت عرضه و تقاضا در صنایع پیشران نظیر لوازم خانگی بتوانیم موانع پیش روی زنجیره‌های صنعتی را هموار کنیم.

وی با اشاره به اداره کشور بدون تکیه بر درآمد نفتی گفت: اقتصاد کشور متأثر محدودیت‌های ناعادلانه بین‌المللی و بیماری کرونا با شرایط خاصی روبه رو است و همه نظام در تلاش است تا در سال جهش تولید خدشه‌ای به صنایع کشور وارد نشود.

لازم به ذکر است، در این نشست نمایندگان انجمن صنایع لوازم خانگی با تشریح مشکلات پیش روی این صنعت خواستار اتخاذ تمهیداتی برای تسریع در تخصیص ارز مود نیاز این صنایع شدند.

کد خبر 434415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.