آغاز به کار ۲ واحد تصفیه خانه بزرگ فاضلاب در تهران

وزیر نیرو گفت: امروز ۲ واحد تصفیه خانه بزرگ فاضلاب در جنوب تهران با سرمایه گذاری ۶۴۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب کار اجرایی را آغاز کرد.

به گزارش ایمنا، رضا اردکانیان امروز در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان هرمزگان که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: امروز دو واحد تصفیه خانه بزرگ فاضلاب در جنوب تهران با سرمایه گذاری ۶۴۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب کار اجرایی را آغاز کرد.

وی افزود: امروز و در هفته دوازدهم پویش هر هفته الف_ ب_ ایران، تاکنون ۴۴ پروژه در ۱۴ استان با سرمایه گذاری ۱۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان شامل پروژه‌های امروز به اتمام رساندیم که وارد مدار بهره‌برداری شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه ۲۰۹ پروژه دیگر با سرمایه‌گذاری ۳۶ هزار میلیارد تومان تا پایان سال باقی می‌ماند، گفت: این برنامه حاکی از سیر طبیعی فعالیت‌های اقتصادی در کشور ما، تمرکز مدیران و دست اندرکاران بر کار خودشان همچنین عدم اتکا ۱۰۰ درصدی به صادرات روزانه نفت و همراهی مردم به ویژه فعالان بخشی خصوص با دولت در سال جهش تولید برای اتمام این طرح‌ها است.

اردکانیان درباره پروژه‌های افتتاح شده امروز در استان هرمزگان اظهار داشت: در استان هرمزگان امروز پروژه بزرگی در بخش آب و برق افتتاح کردیم؛ این پروژه در بخش برق واحد یک بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی قشم است و ۳۷۵ مگاوات با سرمایه گذاری بخش خصوصی به تولید همزمان آب شیرین هم می‌پردازد و سیستم آب شیرین کن با خروجی همین نیروگاه کار می‌کند. همچنین توان نیروگاه بندرعباس به ظرفیت ۱۱۵ مگاوات رسید و ۲۹۰ مگاوات به این ظرفیت افزوده شد؛ در بخش برق ۱۴ طرح انتقال و توزیع در مناطق استان به بهره برداری می‌رسد.

وزیر نیرو با اشاره به انتصاب نخستین بانوی زن در صنعت آب و برق، گفت: به همین مناسبت نخستین بانوی مدیرعامل در صنعت آب و برق این هفته کار خود را در استان هرمزگان شروع کرد.

اردکانیان خاطرنشان کرد: امروز از مجموع آب شیرین کن بزرگ ۱۰۰ هزار متر مکعبی در بندرعباس، ۲۰ هزار متر مکعب دوم را افتتاح کردیم.

وزیر نیرو ادامه داد: مصرف آب در بندرعباس و مناطق اطراف شهرستان خمیر حدود سه هزار و ۱۰۰ لیتر بر ثانیه است که آب شیرین کن از سدهای میناب، شمیل و نیان و به تازگی سرنی استفاده می‌شود. با این آب شیرین کن، نیاز شهر بندرعباس و شهرستان خمیر از آب با کیفیت تأمین می‌شود.

وی با اشاره به دیگر طرح‌ها که امروز در استان هرمزگان با حضور رئیس جمهوری به صورت مجازی به بهره برداری می‌رسد، اظهار کرد: طرح‌های دیگری در تأمین آب منطقه برای شمین و میناب داریم که می‌توان به ۵۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ای و ۲ هزار هکتار اراضی شهرستان میناب مشروب می‌شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه اشتغال‌زایی جمعیت پنج هزار نفری در این طرح انجام شد، افزود: در بشاگرد طرح تأمین آب با کیفیت برای مردم بشاگرد در شهر سردشت و روستاهای اطراف آن از سد جگین امروز افتتاح می‌شود.
وی این طرح را مهم و تا حدودی پیچیده دانست که ۸۱ کیلومتر خط انتقال و ۹۰۰ متر پمپاژ به دلیل کوهستانی بودن منطقه دارد.

کد خبر 433990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.