۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
هوای اصفهان سالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۷۹ در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه - بیست و چهارم تیر - با میانگین ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است ثبت شد.
شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۷۹ در وضعیت قابل قبول (سالم) قرار گرفت.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۸۹، خیابان استانداری روی عدد ۷۸، پروین روی عدد ۷۰، بزرگراه خرازی بدون عدد شاخص و خیابان رودکی روی عدد ۷۹ گزارش می‌شود.
همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۷۷، مبارکه با میانگین ۶۲، شاهین شهر با میانگین ۸۱ و نجف آباد با میانگین ۷۸ در وضعیت (قابل قبول) سالم و در کاشان با میانگین ۱۰۵ ناسالم برای گروههای حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 433591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.