ثبت‌نام ۲۵۰ هزار کودک در طرح سنجش سلامت

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از ثبت‌نام ۲۵۰ هزار کودک در طرح سنجش خبرداد.

به گزارش ایمنا، سید جواد حسینی در خصوص برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در روزهای کرونایی، اظهار کرد: تمام ابعاد کاری آموزش‌وپرورش تحت تأثیر کرونا است ازاین‌رو طرح سنجش را با یک ماه تأخیر شروع کردیم زیرا این برنامه جوهره اصلی‌اش حفظ و ارتقا سلامت است.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی بابیان چرایی اجرای برنامه سنجش افزود: بر اساس مصوبه هیأت دولت در سال ۷۵، اساسنامه سازمان و قانون برنامه پنج ساله اجرای طرح سنجش الزامی است.

وی تصریح کرد: انجام برنامه سنجش به بهبود کیفیت آموزش‌وپرورش منجر می‌شود زیرا با شناسایی دانش آموزان ناتوان جسمی و حرکتی، اوتیسم و می‌توان دانش آموزان را جایابی مناسب کرد.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، گفت: با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا این طرح را شروع کردیم و همه پروتکل‌ها را رعایت کرده‌ایم. در حال حاضر سنجش فقط از دانش آموزان بدو ورود به دبستان گرفته می‌شود و ۲۰۰ پ ای گاه سنجش را نسبت به سال گذشته افزایش دادیم.

وی اضافه کرد: کار دیگری که ما امسال انجام دادیم این بوده که پیش‌تر اتاق انتظار برای والدین نداشتیم اما اکنون این اتاق برای والدین در نظر گرفته شده است. همچنین قبلاً زمان سنجش برای هر دانش‌آموز ۱۵ دقیقه بوده اما اکنون زمان سنجش برای هر فرد را به ۳۰ دقیقه رسانده‌ایم.

حسینی تاکید کرد: ما پیش‌تر در شیفت بعدازظهر امکان سنجش را نداشتیم اما الان این امکان فراهم شده و سنجش در شیفت بعدازظهر نیز انجام می‌شود. همچنین ضدعفونی کردن دانش‌آموزان، استفاده از ماسک و نحوه پرداخت هزینه‌های از طریق دستگاه لحاظ شده است.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در خصوص نوبت‌دهی برای سنجش نوآموزان، اظهار کرد: خانواده‌ها ضمن مراجعه به مدارس برای ثبت‌نام نوآموز خود، در طرح نوبت‌دهی طرح سنجش نیز قرار می‌گیرند.

وی افزود: اگر ازدحامی در پایگاه‌های سنجش بوده است به این دلیل است که خانواده‌ها در ساعت مقرر مراجعه نکرده‌اند. تا امروز ۲۵۰ هزار نفر نوبت‌گیری و ۱۳ هزار نفر در طرح سنجش شرکت کردند که نسبت به گذشته استقبال خوبی بوده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حسینی، خاطرنشان کرد: اگر در استانی ستاد ملی مقابله با کرونا تشخیص داد که فعلاً نباید طرح سنجش دانش آموزان صورت گیرد، می‌توانند آن را به زمان دیگری موکول کنند که شرایط بهتر باشد.

کد خبر 433442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.