سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیارد ریالی در نیروگاه چابهار

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: چهار هزار میلیارد تومان توسط این بنیاد در نیروگاه برق چابهار سرمایه‌گذاری شده تا برق مورد نیاز صنایع، کارخانه‌های بزرگ و کوچک و مردم چابهار و دشتیاری تامین شود.

به گزارش ایمنا، پرویز فتاح روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند توسعه نیروگاه برق چابهار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح توسعه این نیروگاه و افزایش توان تولیدی آن به بیش‌از ۵۰۰ مگاوات با اضافه شدن یک واحد بخار در حال انجام است و امیدواریم تا پایان سال جاری این مورد محقق شود.

وی اضافه کرد: نیروگاه برق چابهار در سال ۸۵ کلنگ زنی و در سال ۸۸ با ۲ واحد حرارتی با ظرفیت ۳۲۰ مگاوات تکمیل شده است و پس از رسیدن گاز تحولاتی خوبی را در این نیروگاه شاهد خواهیم بود.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ادامه داد: مصرف برق در منطقه چابهار بیش از برق تولیدی این نیروگاه است لذا برای رفع مشکلات یک واحد بخار به این مجموعه اضافه می‌شود و با رسیدن راندمان نیروگاه به حدود ۵۰ درصد، ظرفیت تولید این نیروگاه به ۵۰۰ مگاوات خواهد رسید.

فتاح با اشاره به تأمین برق حاشیه نشینان چابهار خاطرنشان‌کرد: مشکلات برق این مردم محروم را مرتفع و در توسعه و آبادانی مناطق محروم هم ایفای نقش می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ساخت مدارس، خانه بهداشت، ارتقای شاخص‌ها و رفع محرومیت‌ها را با تمام توان انجام می‌دهیم و در کنار مردم هستیم.

ایرنا

کد خبر 432912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.