ساخت ۵ هزار واحد مسکونی جدید برای معلولان

رئیس بنیاد مستضعفان از ساخت ۵ هزار واحد مسکونی جدید برای خانواده معلولین در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، سید پرویز فتاح با اشاره به ایده‌ها و برنامه‌های بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن، اتمام پروژه‌های نیمه تمام و احداث بانک قرض‌الحسنه اشاره اظهار کرد: بنیاد آمادگی ساخت هر چه بیشتر مسکن برای مستضعفان را با تمام ظرفیت دارد و می‌تواند نیاز به زمین، وام قرض‌الحسنه، سیمان و مصالح و… را تأمین کند لذا در کنار مجلس و دولت برای تأمین مسکن محرومین هستیم.

وی افزود: تاکنون هشت هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول ساخته شده و پنج هزار واحد نیز نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است.

اتمام پروژه‌های نیمه تمام با بنیاد مستضعفان

رئیس بنیاد مستضعفان به دیگر پیشنهادات و خواسته‌های بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: اتمام پروژه‌های دولتی که ۹۰ درصد آن پیشرفت فیزیکی داشته است اما دولت نمی‌تواند بودجه ۱۰ درصد باقی مانده را تأمین کند توسط بنیاد مستضعفان پیشنهاد شده است بر این اساس بنیاد می‌تواند با بودجه خود ۱۰ درصد باقی مانده را تکمیل کند اما اینجا یک مشکل قانونی وجود دارد و آن اینکه دولت مجاز نیست در قبال کمک بنیاد، بخشی از اموال، شرکت‌ها و سهام خود را به بنیاد مستضعفان واگذار کند لذا اگر اصلاح قانونی صورت بگیرد بسیاری از طرح‌های نیمه تمام دولت به اتمام می‌رسد.

به گفته فتاح در صورت موافقت دولت با این پیشنهاد بنیاد مستضعفان، تشخیص و انتخاب پروژه‌ها با مجلس و دولت خواهد بود چراکه وزن مالی هر پروژه متفاوت است.

کد خبر 432847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.