تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام اولویت شهرداری قزوین

شهردار قزوین گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام و اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی در مناطق کمتر توسعه یافته از اولویت‌های مجموعه مدیریت شهری قزوین است.

به گزارش ایمنا، سیاوش طاهرخانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های شهرداری قزوین با اشاره به این موضوع که شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری قزوین توجه ویژه‌ای به توزیع متوازن امکانات شهری دارند، اظهار کرد: توسعه سرانه فضاهای ورزشی و تفریحی در سطح محلات از اهداف و دغدغه مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات و فعالیت‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری قزوین، توسعه فضاهای ورزشی و گسترش آنها در سطح محلات برای رفاه حال شهروندان است تا در کنار ایجاد اماکن ورزشی، توسعه سرانه فضای سبز نیز تحقق یابد.

شهردار قزوین با اشاره به لزوم تعامل و همکاری مدیران برای توسعه شهری قزوین، اضافه کرد: احداث بوستان شهروندی در قزوین طی ۱۵ ماه با همکاری بسیج سازندگی، نشان دهنده تعامل و همکاری مدیران شهری قزوین برای دستیابی به توسعه پایدار است.

طاهرخانی با بیان اینکه افتتاح پارک آموزش شهروندی در ناحیه مینودر به مساحت یک هکتار از طرح‌های مهم شهرداری منطقه سه است، ادامه داد: ساختمان پارک آموزش شهروندی ۷۵۰ مترمربع زیربنا دارد که شامل فضای سبز، سرویس بهداشتی، دستگاه‌های ورزشی، بازیگاه کودک و المان‌های مختلف است.

وی اعتبار این پروژه را چهار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این طرح به عنوان نخستین پارک آموزش شهروندی با رویکرد مدیریت پسماند شناخته می‌شود و بیش از ۱۵ المان ساخته شده با مصالح و مواد بازیافتی به منظور زیبایی و ترویج فرهنگ بازیافت و کاهش میزان تولید زباله در این پارک نصب شده است.

شهردار قزوین به بهره برداری از طرح پاتوق محله در منطقه دو شهرداری قزوین اشاره کرد و گفت: این طرح در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ٥٠٠ میلیون تومان در محله فردوسی تعریف شده است.

طاهرخانی با بیان اینکه احداث پاتوق محله سبب گفت و گو و دید و بازدید بیشتر اهالی محله و تعامل آنان با یکدیگر می‌شود، ادامه داد: قوی شدن تعاملات اجتماعی، ارتقای کیفیت محیط شهری و سرزندگی، افزایش حس تعلق به محله و امنیت اجتماعی از اهداف این طرح بوده است.

وی با بیان اینکه آموزش، کلید توسعه شهری است، افزود: طرح فرهنگسرای شهید محمد منتظری نیز به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در منطقه جنوب شهر قرار دارد و احداث آن ۲۴ ماه طول کشیده است.

شهردار قزوین یادآور شد: توسعه فضاهای فرهنگی ورزشی و برقراری عدالت اجتماعی در حوزه دسترسی عموم مردم به مراکز فرهنگی جهت غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان از جمله اهداف افتتاح این فرهنگسرا است.

طاهرخانی افزود: در این فرهنگسرا کلاس‌های آموزشی، کارگاه‌های هنری، خانه کودک، آمفی تئاتر، نگارخانه، کتابخانه و سالن‌های مطالعه برای استفاده عموم مردم به ویژه نسل نوجوان و جوان پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: احداث پروژه مخزن آب بوستان باراجین هم در دستور کار شهرداری قرار دارد.

منبع: ایرنا

کد خبر 432727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.