تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری با استفاده از کمک‌های بین‌المللی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری از اعلام آمادگی یونسکو برای تداوم همکاری‌ها با ایران به منظور «تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری» خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط‌عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علیرضا رحیمی اظهار کرد: بر اساس مذاکرات انجام‌شده در تماس تصویری بین معاون گردشگری با سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران مستقر در پاریس، مقرر شد همکاری‌های مشترک برای انجام پروژه "تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری" که پس از بحران کرونا دچار وقفه شده بود، در سال جاری نیز تداوم داشته باشد.

وی افزود: در این پروژه، یونسکو به عنوان هماهنگ‌کننده با مشاوران بین‌المللی و تأمین‌کننده منابع مالی بین‌المللی و همچنین سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در زمینه کمک‌های فنی همکاری خواهند داشت.

رحیمی گفت: سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در این مذاکرات، همکاری‌های دوجانبه برای اجرای این پروژه را حائز اهمیت دانسته و ابراز امیدواری کرد با مهیا شدن شرایط انجام مراودات بین‌المللی با توجه به شیوع بیماری کرونا، زمینه استقرار مشاوران فنی پروژه در ایران برای تداوم همکاری‌های سال گذشته و اجرای فازهای بعدی هرچه سریع‌تر فراهم شود.

در چارچوب این برنامه مقرر است، استراتژی‌های توسعه گردشگری در قالب توسعه محصول و بازاریابی، نیروی انسانی، کسب و‌کارهای گردشگری، زیرساخت‌ها، تأسیسات و خدمات، سرمایه‌گذاری، مدیریت و توسعه آمایشی، قوانین و مقررات حوزه گردشگری به همراه برنامه اقدام پروژه با مشارکت ذی‌نفعان گردشگری و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و کمک‌های بین‌المللی تدوین شود.

کد خبر 432454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.