۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۰۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه - هفدهم تیر - با میانگین ۸۹ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۱۰۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۹، خیابان‌های استانداری و پروین روی عدد ۱۰۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۰۶ و خیابان رودکی روی عدد ۱۵۰ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در کاشان با میانگین ۸۰، شاهین شهر و مبارکه با میانگین ۵۴ و در نجف آباد با میانگین ۸۴ در وضعیت (قابل قبول) سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 432442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.