کیفیت هوای اصفهان "قابل قبول" است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۸۱ در وضعیت قابل قبول (ساام) است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه _شانزدهم تیر_ با میانگین ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۸۱ در وضعیت قابل قبول (سالم) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۱، خیابان استانداری روی عدد ۸۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۰۸، خیابان‌های رودکی و پروین روی عدد ۹۹ گزارش می‌شود.

کیفیت هوای شهر کاشان با میانگین ۸۶، خمینی شهر با میانگین ۹۰ و نجف آباد با میانگین ۷۵ در وضعیت قابل قبول (سالم) است. وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 432254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.