افزایش ۲۰ درصدی کرایه‌ تاکسی در شهر یاسوج

رئیس سازمان حمل ونقل مسافر و بار شهرداری یاسوج از افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی در شهر یاسوج خبر داد.

به گزارش ایمنا، ضرغام خلقی‌پور اظهار کرد: سالانه افزایش کرایه تاکسی در سطح شهر یاسوج را داشتیم اما امسال این اعلام افزایش کرایه‌ها، با وقفه‌ای همراه بود که مقصر سازمان حمل و نقل بار و مسافر نیست.

وی ادامه داد: افزایش نرخ کرایه باید پروسه‌ای را طی کند ما در این سازمان با توجه به وضعیت تورم درخواست افزایش را به شهرداری اعلام می‌کنیم و بلافاصله برای شورای شهر ارسال می‌کنیم که در کمیسیون تطبیق نرخ تعیین می‌شود؛ امسال بدون اینکه به ما اعلام کنند که با درخواست افزایش موافقت شده این کار صورت گرفته است.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی در سطح شهر یاسوج گفت: تاکسی‌داران و آژانس‌ها با نرخ تورم زندگی می‌کنند قیمت‌ها در همه حوزه‌ها سرسام‌آور است وقتی کرایه تاکسی افزایش نداشته باشد تاکسی‌دار هم نگران است، ما تیغ دولبه هستیم باید مسافر و تاکسی را با هم ببینیم.

خلقی‌پور با اشاره به افزایش کرایه‌ها در همه شهرهای کشور گفت: نرخ کرایه در سطح شهر یاسوج از سایر شهرهای کشور پایین‌تر است، البته با افزایش ۲۰ درصدی کرایه‌ها موافق نیستم و معتقدم کرایه‌ها بیش از این باید افزایش داشته باشد، چرا که اکثر تاکسی‌داران با ماشین‌های اقساطی در حال کار کردن هستند گاهی موقع‌ها به ما نامه می‌زنند که فلان شخص تاکسی‌دار باید به دلیل عدم پرداخت اقساط تاکسی‌اش به پارکینگ برود.

وی با اشاره به شلوغی ایستگاه‌ها در برخی از ساعات شب و سردرگمی مردم در این شرایط کرونایی اظهار کرد: در ایستگاه میدان شهدای یاسوج از ساعت هشت شب به بعد با افزایش پیک و شلوغی مسافر مواجه هستیم که اضافه شدن اتوبوس به این ایستگاه در دستور کار است.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج با بیان اینکه سازمان حمل و نقل مسافر تا ده‌بر آفتاب را خدمات ارائه می‌دهد و سرآبتاوه به عنوان پرجمعیت‌ترین منطقه حاشیه‌نشین کشور از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شود، افزود: ۴۰۰ تا ۵۰۰ تاکسی در سطح شهر یاسوج فعالیت دارند اگر در این شرایط تاکسی اضافه کنیم ترافیک ایجاد می‌شود، ضمن اینکه گاهی خدمات در ایستگاه‌ها به صورت یک طرفه است و همین عامل موجب شلوغی ایستگاه‌ها در ساعت خاصی از شب به خصوص ایستگاه میدان شهدای یاسوج می‌شود.

خلقی‌پور با بیان اینکه این تعداد تاکسی پاسخ‌گوی مردم است و ساعت پیک مسافر را هم با اتوبوس جبران می‌کنیم، گفت: متأسفانه گاهی مردم از سیستم اتوبوس استقبال نمی‌کنند و خودشان به دنبال دربست هستند که به این موضوع هم ورود کردیم.

وی با بیان اینکه تاکسی‌داران این شهر چهار ماه به نرخ سال گذشته به مردم خدمات ارائه کردند، با اشاره مجدد به این مسئله که کرایه تاکسی در سطح شهر یاسوج افزایش یافته از مردم خواست با توجه به وضعیت بیماری کرونا در ساعت پیک مسافر برای حفظ سلامتی خود، رانندگان و دیگر مسافران از ازدحام در ایستگاه‌ها خودداری و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

منبع: فارس

کد خبر 431564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.